fonradar

Kanuni Süresinde Verilmeyen Prim Hizmet Belgeleri.?

Arkadaşlar bir sorum olacak SSK Müdürlüğü Okul SSK Dosylarının her ayın 5inde prim hizmet belgelerinin verilmesi söylemişti.Ve 2010/Nisan ayına ait Prim Hizmet Belgesini Vermeyi Unutmuşum 07/05/2010 tairinde internetten gönderdim.

Sistem şöyle bir uyarıyla karşılaştım.Prim Hizmet Belgesine Düzeltme Ek ve İPTAL yalnızca bağlı bulunduğunuz kurumdan verilecektir.Daha önce böyle bir uyarıyla hiç karşılaşmamıştır.

Sorum Şu olucak
1-) Aylık Prim Hizmet Belgeleri Kanuni Süresinden sonra Gönderildiğinde Ceza Tahakkuku sistemden kesiliyor mu?

2-)Prim Hizmet Belgesini onaylarken kanuni süresini geçmişse sistem uyarı verir mi?

3-) Ben bu yaptığımişlemden dolayı İPC karşılaşırmıyım

Ynt: Kanuni Süresinde Verilmeyen Prim Hizmet Belgeleri.?

Normalde aphb' leri kanuni süresinden sonra verilmesine sistem müsade etmiyor zaten.Sizin tabi olduğunuz sigorta kolu nedir.?Okul olduğu için özel bir durum olabilir.?
Sistem cezayı daha sonradan kesiyor, internetten cezayı alamıyorsunuz, posta ile işyerine gelir, ancak ceza tutarını sistemden borç sorgulama kısmından görebilirsiniz.

Ynt: Kanuni Süresinde Verilmeyen Prim Hizmet Belgeleri.?

9605 işkolu kodum.Şuan sisteme bakıyorum herhangibir İPC gözükmüyor...

UYARI :Aylık Prim ve Hizmet Belgesi İçin onay vermek üzeresiniz.
*Onaylama işlemi sonrasında cari dönem için internetten Düzeltme-Silme-Ekleme işlemi yapamacayacaksınız
-Değişiklik işlemlerinizi bağlı bulunduğunuz SSK müdürlüğünüzde yapabilirsiniz
-Lütfen onay işlemi yapılmadan önce verilerinizin doğruluğu kontrol ediniz...