fonradar

Kapasite ve sanayi sicil belgesi

BJK

Mrb tekstil firmamızda daha önce sanayi sicil belgesi ve kapasite raporumuz vardı fakat firmamızı taşıdık çalışan sayımızı da 5 kişiye düştü ve üretimde çok az sayıda çıkıyor sanayi bakanlığına adres değişikliği bildirdiğimiz de bana sanayi sicil belgemizin değişeceğini ve bunun içinde ilk önce kapasite raporunun değişmesi gerektiğini söyledi memur arkadaşımız kapasite raporunu değiştirmek için de ilk müracat ediyormuşuz gibi evrak istediler bunun üzerine bizde kapasite ve sanayi sicil belgesi
için herhangi bir müracatta bulunmadık sadece bilgi amaçlı adres değişikliği verdik şimdi bu yıl yıllık işletme cetveli vermedim sanayi sicil belgem ve kapasite belgem eski adreste görünüyor sanayi sicil belgesine de vize yaptırmadım benim için bir sorun teşkil edermi bunlar herhangi bir cezaya maruz kalırmıyım aynı zamandada kapasite oranlarım çalışan sayılarım çok düştü imalatımda 5 kişi çalışmaktadır daha önce 35 kişi vardı bu konuda neler yapmam gerekir yardımlarınız için teşekkür ederim

Ynt: Kapasite ve sanayi sicil belgesi

ilk defa 2009 yılında kapasite raporu çıkarmış müşterimin cetvelini vermemiştim daha sonra bakanlıktan yazı geldi cetveli verin diye bizde haliyle yazıya cevap olarak internet ortamında verilen çizelgeyi verdik ceza uygulaması var ama bize hala uygulanmadı inşallah da uygulanmaz.