Kapıcının binadan çıkartılması

merhabalar...
2001 yılının haziran ayından itibaren 16 dairelik 4 katlı merkezi sistemli kaloriferi benim tarafımdan açıp kapattıgım bir binada kira karşılığı (binanın sabah 7de ekmek,gazete,süt vb ihtiyaçlarını verme,sabah 9da tekrar tek tek dairelerin zillerinin çalınması ve ihtiyaçları varsa karşılanması) aksam 8de çöplerinin alınması,haftada 1 gün bina temizliği ve kış aylarında kaloriferin kapatılıp-açılması,günün belli saatlerinde derecesinin düsürülüp-çıkartılması,bahçe temizligi-yaz aylarında hrgün bahçenin sulanması ve bahçe bakımı işlerini gerçekleştiriyordum ve bunun karşılıgında kira vermeden kapıcı dairesinde oturuyordum.Aradan 1.5 yıl geçtıkten sonra 150 tl aylık ücret vermeye basladılar.Fakat eylül 2011 tarihinde binadan çıkarıldım.
Bina benim sigortamı yatırmadı ve bende eylul 2011 de daireyi boşalttıktan sonra binayı mahkemeye verdim.
Yalnız binayı baktıgım zaman diliminin 2 yıllık kısmında dısarıda calısmadım.Fakat daha sonra bir ise girdim sigortalı bir şekilde özel sektörde çalışmaya başladım.Bu sırada binanın bütün işleri aksatılmaksızın eşim ve çocuklarım tarafından gerçekleştirdi.Mahkemeyi ben eşimin üzerinden açtım.Şuan davamızın 1.durusması gecti ve 2.Duruşmada şahitler dinlenecek.Acaba bu mahkeme nasıl sonuçlanır?Şuan madur durumdayken acaba bina davayı kazanabilirmi?yada ben bu açtıgım mahkemeden bir zarar görürmüyüm ?
En kısa sürede cevabını bekliyorum..
Teşekkürler...

konuyu yanlıs yere açtıysam şimdiden özür dilerim.
cevaplarınızı beklıyorum

Ynt: Kapıcının binadan çıkartılması

Neden.Yöneticiler veya o apartman sakinleri bir meslek mensubuna danışmaz.Kira karşılığı veya başka şekilde sigortasız çalıştırır sonra sürüyle ceza yerler anlamam.

Eğer yöneticiniz bir meslek mensubuyla konuşup yardım alsaydı eminim şu anda meslektaşımız aranızı bulmuş hakkınız neyse almıştınız apartman sakinleride yüklü cezalar ödemekten kurtulmuştu.

Büyük bir ihtimalle davayı kazanırsınız.Herhangi bir zararınız olmaz.Ancak apartman büyük bir yükün altına girer.

yöneticimiz sanırım baya bir danısmıs bır yerlere..Bizim tek sıkıntımız davayı esımın uzerıne acmam cunku ben baska yerde sıgortalı olarak çalısıyordum..Bu bana bir sıkıntı yaratır mı?cevabınız için teşekkürler..11 yıllık emegımız umarım bosa gıtmez..

11 yıllık değil, eşinizin çalıştığı süre için açmışsınız davayı, o süre de boşa gitmez.
Kendi çalışma süreniz için kendi adınıza dava açmalısınız.

ilk 1.5 sene ben baktım binaya daha sonra sıgortalı ozel bır şirkette işe başladım.1.5 yıl sonunda eşim ve cocuklarım bınanın hızmetını yerıne getırdı.ilk duruşmada bırsey cıkmadı 2.durusmada şahitler dinlenecek bakalım nolcak..Tekrar teşekkürler cevaplarınız için..