fonradar

Karakola Verilen Çalışan Listesi

Merhabalar karakola verilen 5510 sayılı kanunun 8.maddesine istinaden verilen çalışan listesiyle ilgili detayları soracaktım.çıkan personelde bildirilecek mi bu listede her ay mı vermek gerekiyor.bu konuda aydınlatabilirseniz çok sevinirim.

Her ay verilmesine gerek yok.Yeni işe başlayan personel için veriliyor bir defaya mahsus.Size o belge karşılığında bir kağıt veriyorlar.İşçi işten çıkınca o kağıt ile gidip çıktığını bildiriyorsunuz yine bir defaya mahsus.Belge üzerinde işe başlama tarihi kısmına dikkat edin.SGK işe giriş bildirgesindeki tarih ile aynı olsun yoksa ileride ceza çıkabilir bu sebepten.

her ay değil her yeni giriş ve çıkışta 3 iş günü içerisinde verilmesi gerekir deniyor ancak ben uymuyorum bu süreye polis memuru ceza keseceğini söylemişti ama kesmedi arayı iyi tutmak gerek :)

her ay değil her yeni giriş ve çıkışta 3 iş günü içerisinde verilmesi gerekir deniyor ancak ben uymuyorum bu süreye polis memuru ceza keseceğini söylemişti ama kesmedi arayı iyi tutmak gerek :)

zaten her personelin giriş ve çıkış tarihinden sonra 3 gün içinde kimlik bildirimi bildiriyoruz.fakat bunun dışında 5510 sayılı kanunun 8.maddesine istinaden doldurulacak olan bir liste verdiler.bu evrağı onların hazırlaması gerekmez mi?

Alla alla nasıl bir evrakmış o anlamadım.Sizin tek vermeniz gereken "çalışanlara ait kimlik bildirme belgesi" form-2 olarak geçen evrak.Bunun dışında bir evrak vermenize gerek yok.

Size verdikleri listeyi taratıp buraya koyma şansınız varsa koyun bir bakalım.

kimlik bildirimi ile ilgili, örneğin 3 senedir faaliyette olan bir işyeri için daha önce bildirim yapılmamış ve bildirmeye başlanacak, bildirimlerin zamanında yapılmamış olmasından kaynkalı ceza gelir mi ne kadar gelir, teşekkür ederim

İlk bildirim listesidir. Oanda şirketinizde çalışan bütün personelleri ve şirketin sahipleri hakkında bilgiler olmak üzere 2 formdur. Daha sonrasında giriş yada çıkış olduğunda arakdaşların dediğini gibi 3 iş günü içerisinde karakolabildirmeniz gerekmektedir.