fonradar

Karşıt İnceleme Tutanağı

YMM her ay karşıt inceleme için eleman yolluyor bize bizde artık 123 tl ücret karşılığı bu işi yapacağımızı çok yoğunuz e fatura e defter yıl sonu yıl başı derken yeminli telefon açtı yarın elemanımız orada olacak hemen hazırlayın mecbursunuz sizide müşterinize şikayet ettik sizi gözden geçirecekler dedi zaten yüklü alım yapıyormuşsunuz artık almayabilirle diye göz dağı verdi elemanı yolluyoruz yarın hazır olsun biz size ödeme yapmayız asla dediler sizce ne yapalım,saygılar.

Size bizzat YMM kendisinin gelmesi gerekir. SMMM dahi olsa bir başkasını size gönderip inceleme yaptırtamaz. Ancak başka bir YMM ile aralarında anlaşma var ise kendisi yerine o YMM gelip inceleme yapabilir.

para isteme olayını ilk kez duydum böyle birşey olamaz bence sonuçta YMM onu canı sıkılıyor diye istemiyor belli bir yüzdede alım yapılan firmaları inceleme yapmak zorunda vergi dairesine rapor vermek için...

para isteme olayını ilk kez duydum böyle birşey olamaz bence sonuçta YMM onu canı sıkılıyor diye istemiyor belli bir yüzdede alım yapılan firmaları inceleme yapmak zorunda vergi dairesine rapor vermek için...
Ücret istemeye hakkı var ya da yok ayrı konu YMm lerin bu tutanakları firmalara gönderip onlara doldurtup ücret almaları ayrı bir konu.

herşeyi geçtim YMM ler ne zamandan beri SMMM leri kendi müşterilerine şikayet etme cürretini göstermeye başladılar. Bu hakkı onlara kim tanıyor.

Bize YMM personelinden gelen hiç olmadı. Kargoyla gönderip yine kargoyla istiyorlar. Ama o kadar sıklaştı ki kendi işimizi yapamaz olduk.

Madem kargo ile onun (YMM) bizzat gelip yapması gereken işleri yapıyorsunuz, ücret istemeniz de gayet doğaldır. Bu arada bu karşıt inceleme tutanaklarının kanun önünde geçerliliği de muallaktır.
Unutulmamalıdır ki YMM elde ettiği bilgileri hiçbir şekilde (yazacağı rapor haricinde) ifşa etmeyeceğine dair yemin ediyor. YMM yanında çalışan ünvanı YMM olmadıktan ve aralarında sözleşme olmadıktan sonra kim olursa olsun bilgi talep edemez sizin hiç bir kayıt/belgenize bakamaz örnek alamaz.

bizede 6 aylık karşıt inceleme kargo ile geldi , doldurduk içinede serbest meslek makbuzu kestik ve geri gönderdik , hiçbir ödeme gelmedi. kdv si de bize kaldı..

karşıt inceleme tutanağı ymm nin işi. eğer aynı il sınırları içindeyse gelip kendisi yapmak zorunda. size böyle bi zorunluluğunz var diyemez. sizin ofisinize gelir, siz sadece klasörü önüne verirsiniz. ymm nin sizi müşteriye şikayet etmesine de diyecek söz bulamıyorum. karakter, kalite sıfır