turkcell

Kasa, Stok , Ortak Affı Geliyor mu ?

ferhat

Moderator
Forum Yönetimi
Üyelik
6 Haz 2005
Mesajlar
5,789
Konum
İSTANBUL
Sevgili formdaşlarım
Bu başlık ''Kasa, Stok , Ortak Affı Geliyor mu'' ? sizi heyecanlandırmasın ancak böyle bir affın çıkması muhtemel onun için bilançolarınızı şimdiden hazır tutun
 

ZİNDAN

Moderator
Forum Yönetimi
Üyelik
6 Eyl 2006
Mesajlar
7,303
Konum
İstanbul
Üstad normalde pandemi süreci olmasaydı şuanda çoktan çıkmış olurdu. Ancak bu yıl sonuna doğru yine de çıkar diye düşünüyorum.
Ancak 2020 yılında çıkarsa, 2019 bilançoları esas alınacak demektir, bu da bilançolar için geç kalındı demektir. Ancak belki kanun çıkmadan düzeltme verilirse, olabilir.
Ama benim fikrim yine de yıl sonuna doğru kasım, aralık aylarında çıkar en erken olarak.
Çünkü şuanda millette pandemiden yeni çıktı, parada yok. Devletinde de paraya ihtiyacı var, ancak biraz vakit lazım yani.
 

Tahsin Kurt

Fenomen Üye
Platin Üye
Üyelik
5 Nis 2007
Mesajlar
8,420
Konum
İstanbul
Ben şahsen böyle bir affın 2020 sonuna kadar çıkacağını pek düşünmüyorum.Zira pandemi dolayısıyla ertelenen vergilerin ödeme zamanları yıl sonlarına atıldı.Çoğu kişide (görünen o) bunları ödemekte bayağı zorlanacak,çünkü haliyle yeni vergilerle üstü üste binecektir.Bu aşamada idarenin durumu izleyip ödenip ödenememe durumuna göre bir ihtimal bu vergileri de kapsama dahil etme yoluna gidebilir.Bu nedenle aralık bitene kadar pek bir adım atılacağını sanmıyorum.Ayrıca bir ikincisi; böyle bir yasanın çıkması herkesi dairelere yığacak ve aşırı bir kalabalığa sebep olacaktır.ortamın biraz daha sakinleşip daha normal bir hale gelmesi beklenebilir.Böyle bir riski hükümetin göze alabileceğini şimdilik sanmıyorum.
 
Üst