Kat Karşılığı Müteahhit Ve Arsa

Arkadaşlar internette birçok kat karşılığı arsa var. Bunlardan birini kat karşılığı almayı planlıyorum, arsayıda müteahhite vermeyi planlıyorum. 4 daireli bir apartman gibi bir yer yapmasını isteyeceğim. Apartmanın 2 dairesini müteahhite, 1 dairesinide arsa sahibine vermeyi planlıyorum. 1 katta bana kalacak, ben böyle düşündüm fakat bu konularla pek alakalı olmadığım için şunu merak ediyorum; benim cebimden ne kadar para çıkacak ?

Önce arsa sahibi ile kar karşılığı inş. yapım sözleşmesi imzalayacan ve arsa sahiplerinden inşaat yapımı için vekalet alacan sözleşmede ve vekaletlerde devir yetkisi olacak tabi buna istinaden müteahhitle anlaşacan. Noter masrtafından başka bişey ödemessin, Arsanın emlak beyan değerine göre de harç çıkar.

Önce arsa sahibi ile kar karşılığı inş. yapım sözleşmesi imzalayacan ve arsa sahiplerinden inşaat yapımı için vekalet alacan sözleşmede ve vekaletlerde devir yetkisi olacak tabi buna istinaden müteahhitle anlaşacan. Noter masrtafından başka bişey ödemessin, Arsanın emlak beyan değerine göre de harç çıkar.

Cevabınız için teşekkür ederim. Peki bu ücret çok fazla birşey olur mu ?