Kazdağları'ndan Bir Ton Çöp Topladılar

Üyelik
6 Eyl 2005
Mesajlar
1,802
Konum
İstanbul
BALIKESİR (AA) - Edremit Off Road Doğa ve 4×4 Tutkunları Kulübü Derneği (EDOFF) ile İda Körfez Doğa Sporları Grubu üyeleri, Kazdağları'ndan yaklaşık bir ton çöp topladı.
Kazdağları'nın önemine ve korunmasına dikkati çekmek için Hanlar ve Talim Alanı mevkilerinde çöp toplama etkinliği düzenlendi.
EDOFF ve İda Körfez Doğa Sporları Grubu üyelerinin öncülüğündeki çalışmaya, çok sayıda çevreci ve doğa sever katıldı. Çevreciler, pazar günü yaklaşık bir ton çöp topladı.
EDOFF Başkanı Hüseyin Zambak, Kazdağları'nın atalardan miras doğal bir zenginlik olduğunu belirterek, bu emaneti en iyi ve güzel şekilde gelecek nesillere aktarmanın çabası içinde olduklarını söyledi.
Etkinliğin yaklaşık 3 saat sürdüğünü dile getiren Zambak, ''Kazdağları eteklerinde bulunan ormanlık alanlardan şişe, plastik ve metal gibi bir tona yakın çöp toplandık. Gördüğümüz bu manzara bizleri üzdü. Bu konuda özellikle vatandaşlarımızın daha duyarlı olmalarını istiyoruz. Kazdağları birileri tarafından kirletildiyse bizler onu temizlemekten ve temiz tutmaya çalışmaktan vazgeçmeyeceğiz'' dedi.
 
Üst