KDV 1 Beyannamesi - Hizmet ihracatı

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan lilac
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Merhabalar,
Öncelikle kusuruma bakmayın meslekte yeni sayılır olduğum için belki çoğunuza basit gelecek bir sorum olacak.
Geçen ay ki KDV 1 beyannamesinde haziran ayına ait olan 302-hizmet ihracatı faturasını mayıs ayıymış gibi beyan etmişim ve bu ay haziran ayını hazırlarken farkettim maalesef ki. Şimdi mayısa düzeltme verip haziranda mı beyan etmem gerekir yoksa hiç bu ay beyan etmeyeyim ilerde kurumlar beyannamesinde mi düzeltmem gerekir nasıl ilerlemek daha efektif olur acaba?
Bir de artık KDV 2 beyannamesini önce hazırlayıp artık KDV 1 beyannsmesinde 109-sorumlu sıfatıyla ödenen kdv kulakçığında bildirmeye başladık fakat bu ay ilk defa boş KDV 2 beyannamesi verdim ve sadece 308 tl damga tahakkukunu ödedim. Onu mu doldurmak gerekir kulakçığa yoksa boş mu bırakmak gerekir.
Sabrınız ve yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler,
İyi Çalışmalar hepinize

KDV 2 beyannamesi, tevkifatın söz konusu olduğu mal ve hizmet alımlarında verilir, boş olarak verilmesi gerekli değildir. İlk sorunuz içinde faturayı ait olduğu aya kayıt etmeniz ve bildirmeniz daha doğru bir yaklaşım olacaktır.