fonradar

Kdv beyanı Yanlış değerlerle verme

Merhabalar,
Bugun başıma gelen bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum,

mükellefimiz 3 ay önce adres değişikliği nedeni ile vergi dairesi değişti. x VD den y VD e nakil yaptık bu esnada Mükellefin kdv beyanını sicil servisi aylık olarak girmiş
mükellefin beyanını x VD den 3 aylık dönemlerde veriliyorduk ,
bugun memurlar hatalarını kabul ettiler dilekçe istediler yazdık verdik yapılan yanlışlığın düzeltilmesi için,
yalnız memur aylık olan dönemi 3 aylığa çevirmediğinden beyanı veremedik 3 aylık olarak.
3 aylık kdv beyanında vermemiz gereken rakamları yazdık döneminide aylık işaretliyerek gönderdik.

başında böyle bir olay gecen meslektaşlarımız varsa yorumlarını paylaşırlarsa sevinirim
hayırlı akşamlar

Ynt: Kdv beyanı Yanlış değerlerle verme

Benzer bir olay muhtasar beyannamede başımıza gelmişti.İşe başlarken dilekçe vermiştik ve bu dilekçede muhtasarı aylık olarak vereceğimizi belirtmemize rağmen,vergi dairesi 3 aylık olarak muhtasar yönünden kaydımızı yapmıştı.Bizde muhtasar beyannamenin son günü akşam 17,00den sonra bunun farkına varmıştık.E-beyannamede mükellefin beyannamesini gönderirken mükellefin muhtasar beyannamesi aylık değildir gibilerinden bir mesaj veriyordu sistem.Bu hata mesajını yazıcıdan döktüm ve bir sonraki gün vergi dairesini aradım,zaten onlarda dilekçemde aylık olarak belirttiğimi görünce gelen cezayı kaldırıp,hatalarını düzeltmişlerdi.