fonradar

Kdv Beyannamesi, İntaç, Gümrük beyannamesi tarih çelişkisi.?

ZİNDAN

Moderator
Forum Yönetimi
Tekstil ihracatı yapan firmalarımızdan biri, 30.04.2010 tarihine yurtdışı faturası kesiyor, bu faturaya ait gümrük beyannamesinin tarihi de 30.04.2010.
Gümrük beyannamesinin kapanma (intaç) tarihi 02.05.2010.
Buraya kadar herşey normal, Mayıs ayında kapandığı için, 5.ayda beyan etmeyi planlıyordum.Ancak 01.05.2010 ve 02.05.2010 hafta sonu tatiline denk geldiği için kur olarak 30.04.2010 tarihini baz alacağım.
İade listelerini yaparken de bu kur üzerinden hareket edeceğim.

Burada 02.05.2010 kapanma tarihi olduğu için 5.ayın kdv beyanı ile beyan edeceğim.İade talebimi de 5.aya yapacağım demi.? Kurun 30.04.2010 tarihinden alınması bir sorun teşkil edermi.?

Teşekkürler.
Kolay gelsin.

Ynt: Kdv Beyannamesi, İntaç, Gümrük beyannamesi tarih çelişkisi.?

İntaç tarihi hangi ay mayıs
o zaman tereddüt edecek hiçbirşey yok ilgili ay haftasonuna geldi diye hiçbir fark olmaz isterse 01 mayıs pazar gününe gelsin
intaç tarihi mayıssa kdv de mayıs kdv beyannamesi olur
kur olayında da hafta sonu olduğundan mecbursunuz

Teşekkürler sayın Apaçi.

sn zindan niçin 30.04.2010 tarihinin kurunu esas alıyorsunuz. Sizin 30.04.2010 günü saat 15.30 da yayımlanan kuru almanız gerek. Bu kur 1,2,3 mayıs tarihinde geçerli..

Tamam, bende o kuru alıyorum.
"30 Nisan 2010 günü saat 15:30' da belirlenen gösterge niteliğindeki Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası kurları"

Merkez Bankası internet sitesinden "Arşiv" bölümünden girip, tarihi seçiyorum, ekrana çıkan kur neyse onu alıyorum.Hafta sonuna denk geliyorsa bir önceki tarihi alıyorum.

ZİNDAN ' Alıntı:
Tamam, bende o kuru alıyorum.
"30 Nisan 2010 günü saat 15:30' da belirlenen gösterge niteliğindeki Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası kurları"

Merkez Bankası internet sitesinden "Arşiv" bölümünden girip, tarihi seçiyorum, ekrana çıkan kur neyse onu alıyorum.Hafta sonuna denk geliyorsa bir önceki tarihi alıyorum.

+1