Kdv Beyannamesindeki Değişiklik...

mustafakutlu

Katkı Sunan Üye
Üyelik
3 Ocak 2012
Mesajlar
307
Konum
hatay
kolay gelsin üstadlar...kdv beyannamesindeki değişikliği farkettiniz mi bilemiyorum fakat ben daha 2 gün önce farkettim..'önceki döneme ait miktarda değişiklik varsa bu tablo doldurulacaktır.' kulakçığı.hepimiz unutulan faturalardan muzdaripizdir.düzeltmeler alıp başını gider.şimdi bu düzeltme yaptığımız kısmı da mı buraya yazmak durumundayız...bilgisi olanlar paylaşırlarsa seviniiriz..
 
Üyelik
26 Mar 2007
Mesajlar
505
Konum
izmir
yanlız tutar demiyor miktar diyor. hatalı bir ifademi var anlayamadım. önceki döneme ait miktar değişikliği derken ne demek istiyor acaba.
 

merkür2

Tanınmış Üye
Üyelik
27 Tem 2012
Mesajlar
5,234
Konum
Manisa
Orada var olan 8 adet değişiklik nedeninden enaz biri var ise doldurularak vd gereksiz yazışmanın önüne geçilmiş. Birde K.Kart alanına buna benzer bir ek getirseler iyi olacak. Satış+cari hs tahsilatı yapanlar bankanın bildirdiği ile satış arasındaki farkı buraya girebilir.
 

ZİNDAN

Moderator
Forum Yönetimi
Üyelik
6 Eyl 2006
Mesajlar
7,299
Konum
İstanbul
Kdv beyannamesindeki bu bölümün kullanılması ile ilgili uygulama yapan var mı?
Diyelim ki 2014 yılının Şubat ayına devreden Kdv ile ilgili bir düzeltme vereceğim, o günden bugüne kadarki tüm beyannameleri düzeltmemek adına, son vereceğim Kdv beyannamesine buraya yazarak, işi halledebiliyor muyuz? Yada 2014/02.ay ile son Beyannameyi düzeltmek yetiyor mu? Aradakilere mi vermemek gerekiyor?
Bu bölüm ne işe yarıyor? Bilgisi olan var mı?

Bir de orada miktar yazıyor? Sanırım sadece açıklama yapmak için! Kdv'ye etkisi olmuyor, devir üzerinde değişiklik olmuyor yani!???
 
Üyelik
1 Mar 2013
Mesajlar
6
Konum
kayseri
merhaba 2014 şubat ayında gerekli düzeltme yapıldıktan sonra 2015 temmuz dönemini devredenden dolayı düzeltilirse yeterli oluyor. İlgili kutuçuğuda seçilirse sorunyok
 

URUM79

Tanınmış Üye
Üyelik
11 Mar 2014
Mesajlar
1,138
Konum
İSTANBUL
Ben beyannameden bulunduğunuz dönem hariç olmak üzere geriye doğru kaç beyan değişikliğiniz var ise bu bildirimi yapacağız anlamını çıkarıyorum...?
Örnek
Fatura Ekleme Açıklama: ........ Adet : 3 gibi.
 
Üyelik
24 Eyl 2013
Mesajlar
127
Konum
istanbul
başka bir yerden bunu buldum.

kdv devrini düzeltme sebebini tablodan seçip açıklama yazacaksınız
düzelttiğiniz tutarıda miktar kısmına yazacaksınız
eğer tabloda uygun bir yer yoksa diğer kısmına yazın.
 
Üst