fonradar

Kdv Düzeltme Beyannamesi

Herkese merhabalar. Aralık 2015 dönemine ait 49300 tl kdv hariç 8874 tl kdv toplam 58174 liralık faturayı sehven beyan etmemişiz. Vergi dairesine beyanı verdim 248,47tl ceza çıktı. Geçmiş dönem kaydı ve cezai işlemin muhasebe kaydını nasıl yapabilirim sizce. Yardımcı olacak arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.

Defteri henüz yazdırmadığınızı düşünerek söylüyorum, aralık ayına faturayı kayıt edeceksiniz, devir kdvlerinizi düzelteceksiniz.

Defteri henüz yazdırmadığınızı düşünerek söylüyorum, aralık ayına faturayı kayıt edeceksiniz, devir kdvlerinizi düzelteceksiniz.

Üstadım küçük ölçekli bir döner sermaye işletmesiyiz. Defter tutma zorunluluğumuz yok sadece yıl sonu SAymanlığımız aracılığı ile MAliye Bakanlığına tüm Muhasebe kayıtlarını bildiriyoruz.

Burada sormak istediğim tam olarak şu olacaktı,

Geçmiş yıla ait bir gelir olduğundan dolayı

120 58174,00
671 49300,00
391 8874,00

kaydı ile tahakkuk vermeyi düşünüyorum. İlgili dönemde Ödenecek KDV doğmuştu, rakam yükseldi onu da 360.04.01'den ödeyeceğim. Tek kafama takılan 248,47 tl olan hesabın kaydı ne olduğu. Kişiden tahsil edeceğiz bu parayı. Sadece onun muhasebe kayıtları ile ilgili kafamda soru işareti var.

Saygılar.