KDV İade Listelerimi Vergi Dairesi Görmüyor

mustafakutlu

Katkı Sunan Üye
Merhaba üstadlar ihracattan dolayı KDV iadesi talebinde bulunduk . Listelerimi gönderdim ve borcuma mahsup yaptım. Fakat 7 gündür kontrol raporum oluşmadığı gibi vergi dairesi listelerimi görmüyormuş. Birşey eksik mi oldu bilgisi olanlardan yardım bekliyorum kolay geldin

Merhaba üstadlar ihracattan dolayı KDV iadesi talebinde bulunduk . Listelerimi gönderdim ve borcuma mahsup yaptım. Fakat 7 gündür kontrol raporum oluşmadığı gibi vergi dairesi listelerimi görmüyormuş. Birşey eksik mi oldu bilgisi olanlardan yardım bekliyorum kolay geldin
Onaylamamış olabilir misiniz?

Husus, Mal İhracı KDV iadesi olduğundan dolayı Mahsuben iade de vergi inceleme raporu, ymm raporu ve teminat mektubu aranılmadan yerine getirilmektedir.
Bu durumda KDV listeleri yüklendiğinde iade talep şekli YMM raporu olmaksızın iade seçilerek olmalıdır. Şayet YMM raporu ile iade seçildiğinde YMM raporu idareye evrak kaydı ile girişi sağlanmadıkça KDVİRA üretmez!
Keza artık KDVİRA İVD girişinde neden üretmediğine ilişkin detay vermektedir.
Kaldıki VD'deki Uzman kişi de bilgi verebilir.
En kötü şartlarda GİB İVD şubeyi arayıp bilgi alabilirsiniz.