fonradar

Kdv iade zamanaşımı?

arkadaşlar biraz tuhaf bir sorunum var :'(

sizce kdv iadesi talep etmek için bir zamanaşımı süresi var mıdır? örneğin vuk.daki genel zaman aşımı süresi olan 5 yıl kdv iade talepleri için de geçerli mi? yoksa kümülatif olarak hareket edildiği için bir süreye bağlı değil mi? örneğin 2000 yılından beri kdv iadesi talep etmeyen bir firma için, 2000 yılında itibaren ayrı ayrı raporlar bazında kdv iadesi talep edilebilir mi? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler....

Ynt: Kdv iade zamanaşımı?

2007'den başlamanız gerekir,çünkü 2007 yılı 2012 sonunda zamanaşımına uğrayacak. Önce 2007'i halledin sonra 2008'e bakarsınız.

tekrar teşekkür ediyorum. bende öyle düşündüm ama emin olamamıştım. teşekkürler...

Selamlar...
Uluslararası Taşımacılık yapan bir mükellefime KDV iadesi talebinde bulundum. Dosyayı hazırlamaya başladığımda bir baktım ki Transit beyannamler gümrükten onaysız. Taşıma yapılan yer Türkiye-Irak. Firmaya dönüp sorduğumda gümrük onayı olmadığını söylediler. Irak dışında gittikleri bütün ülkelerdeki taşımalarında beyanlar onaylı geliyor. Bu durumda yapmam gereken nedir. O ayda hasılatımız sadece ırak 'a yapılan taşımalar oluşturuyor. 990,00.- TL iade talebinde bulundum. Bu iade talebide sadece ATİKten oluşuyor. Ne yapmam gerekiyor... yardımlarınızı bekliyorum.

İade almanın şartlarından bir tanesi eksik kalmış görünüyor,sanırım bu ayda iade alamayacaksınız. Irak!a özel bir durum yok bildiğim kadarıyla.