Kdv iadesinde indirimli oran.

Üyelik
26 Eyl 2005
Mesajlar
507
KDV iadeleri için istenilen listeler artık vedop sisteminden yüklenecek. İlgili listelere göz attığımda gümrük beyanname numarası falan soruyor. yani liste sanki sadece direkt ihracatlara ilişkin iadeler için düzenlenmiş gibi. İndirimli orandan ve ihraç kayıtlı satıştan dolayı bu listeleri düzenleyen mükelleflerde listelerini vedop sistemine yükleyecekler mi ?
 
Üyelik
6 Haz 2005
Mesajlar
577
Ynt: Kdv iadesinde indirimli oran.

Sistem E Beyanameye geçişin ilk gününden itibaren açıktı zaten. Şimdi ekleri doldurma zorunluluğu geldi.
 
Üyelik
14 Eki 2009
Mesajlar
102
Konum
bursa
Ynt: Kdv iadesinde indirimli oran.

MeslekiPaylasim ' Alıntı:
Sistem Açıldı mı ? Nereden giriliyor açıldıysa ?

şirketinize ait kullanıcı kodu ve şifrenizle internet vergi dairenizden; -bilgi girişi
-kdv iadesi talebi girişinden yapılacak.

bu konuyla ilgili internet vergi dairesinin ana sayfasında yer alan duyurular bölümünde 1 nolu duyuruda gerekli açıklamalar yer almaktadır.

iyi çalışmalar
 
Üyelik
27 Şub 2008
Mesajlar
91
Ynt: Kdv iadesinde indirimli oran.

beyza ' Alıntı:
KDV iadeleri için istenilen listeler artık vedop sisteminden yüklenecek. İlgili listelere göz attığımda gümrük beyanname numarası falan soruyor. yani liste sanki sadece direkt ihracatlara ilişkin iadeler için düzenlenmiş gibi.
Kesinlikle katılıyorum.
Yüklenilen tablosunda bazı seçenekler var ama 1 tane yazabiliyorsunuz. yani mal ihracatını seçseniz indirimli oranda yüklenemeyeceksiniz, indirimli oran deseniz mal ihracatında yuklenemeyeceksiniz. Yani gelir idaresi mükerrer yüklenimin önüne geçmiş oluyor bu uygulama ile.
 
Üst