Kdv İadesinden Mtv Mahsubu ?

rkrlmaz

Katkı Sunan Üye
Bir mükellefimin ihracattan dolayı kdv iadesi mevcut.Vergi borçlarını mahsup ediyorduk ama şirketinde aktifinde kayıtlı araçların motorlu taşıtlar vergisini mahsup edebiliyor muyuz? Ekranda başka vergi dairelerine ait borçlar bölümü var ama orada araçla ilgili plaka vs. yazacak bi alan yok.Bilgisi olan varsa yardım bekliyorum.

Mahsup edebilirsiniz, ancak mahsubu geç yaptıkları için araç muayenelerinde sıkıntı oluyor.

önce daireye olan borçlar olduğunu biliyorum şu an borcumuz yok ve içeride iademiz mevcut.Mahsup ekranında nasıl yapacağımı bilmiyorum.Diğer vergi dairesini seçip toplam borcu yazsam 2 tane aracımız var hangisinin ne kadar olduğunu nasıl anlayacaklar?

Başka Vergi Dairesi Borçlarına seçip. Ordan Nakit Vasıtalar vergi Dairesini seçmeniz gerekiyor. Her araç için ayrı ayrı oluşturun. Onlar gerisini hallederler. Ama arkadaşların dediği gibi işlemin olması 3-4 ayı buluyor bazen

Başka Vergi Dairesi Borçlarına seçip. Ordan Nakit Vasıtalar vergi Dairesini seçmeniz gerekiyor. Her araç için ayrı ayrı oluşturun. Onlar gerisini hallederler. Ama arkadaşların dediği gibi işlemin olması 3-4 ayı buluyor bazen
Sayın ugurcadir başka vergi dairesi borçlarını sectikten sonra yalnızca bulunduğum şehirdeki vergi daireleri ekrana geliyor, Nakil Vasıtalar vergi Dairesini seçemiyorum bu sebepten.

İlginç Mahsup kısmında çalıştığınız vergi daireleri gözükmesi gerekiyor. Telefonla bir destek istesenize