fonradar

Kendi isteğimle işten ayrıldım

fakat 2 aylık maaşımı alamadım verceklerini söylüyorlar ama hala vermediler.işe giriş tarihim kasım 28 ama sigortamı aralık 29 yapmışlar. bu sürede sürekli giriş kartıma bastım. maaşımı almadan çıkış imzamı atmamı istiyorlar bende atmıyorum. bizde maaşını vermeyiz o halde diyebilme hakları varmı çünki böyle söylüyorlar imza atmalımıyım maaşımı almak için ne yapmalıyım nereye başvursam kesin sonuç alırım sigorta için bir ay geç başlatmış olmaları benim için ne gibi yasal hak getirir.

Ynt: Kendi isteğimle işten ayrıldım

siz haklısınız işveren haksız eksik yatan sgk dan dolayı hapi cezası bile var imzalamayın hakkınızı alın

Ynt: Kendi isteğimle işten ayrıldım

SEVDAMM ' Alıntı:
fakat 2 aylık maaşımı alamadım verceklerini söylüyorlar ama hala vermediler.işe giriş tarihim kasım 28 ama sigortamı aralık 29 yapmışlar. bu sürede sürekli giriş kartıma bastım. maaşımı almadan çıkış imzamı atmamı istiyorlar bende atmıyorum. bizde maaşını vermeyiz o halde diyebilme hakları varmı çünki böyle söylüyorlar imza atmalımıyım maaşımı almak için ne yapmalıyım nereye başvursam kesin sonuç alırım sigorta için bir ay geç başlatmış olmaları benim için ne gibi yasal hak getirir.
Çıkış evrakları ile ücret bordrosu farklı şeyler sanırım.
İmzalamanız gereken evraklarda herhangi bir rakam belirtilerek, şu sebeple aldım şeklinde bir ifade yoksa, imzalamanızda da bir sakınca yok normal şartlarda.
O evraklar arasında ibra belgesi varsa, imzalamadan önce fazlaya dair haklarım saklı kalmak şartıyla şeklinde not düşerek imzalayabilir, veya hiç uğraşmaz noterden gidip bir ihtar gönderirsiniz, ödenmemiş olan ücretlerinizi hangi aylara ait olduğunu da belirterek, örneğin 1hafta içinde ödenmemesi durumunda hukuki yollara başvuracağınızı belirtirsiniz.
ödenmezse uğraşmak zorunda kalacaksınız demektir. İş mahkemesinde dava açmanız gerekecektir.

Ve;

aday ' Alıntı:
siz haklısınız işveren haksız eksik yatan sgk dan dolayı hapi cezası bile var imzalamayın hakkınızı alın
Giriş işlemleri 1 ay geç yapıldı diye hapis yatan kaç işveren varmış yeryüzünde sn.aday?