Kesin Mizan Süresinden Sonra Düzeltme

Day-Dream

Tanınmış Üye
Üyelik
16 Ağu 2012
Mesajlar
1,485
Konum
İstanbul
Arkadaşlar merhaba
Kesin mizanı şimdi verip süresinden sonra düzeltmenin cezası var mı?
Teşekkür ederim
 

Tahsin Kurt

Tanınmış Üye
Platin Üye
Üyelik
5 Nis 2007
Mesajlar
8,102
Konum
İstanbul
Merhaba
Bir beyanın süresi varsa,süresinden sonra verilen her beyannamenin de doğal olarak cezası var.:)
Süresinden itibaren 10 gün içinde düzeltme verirsen ceza yok.10.günden itibaren takip eden 15 gün içinde verilirse 1/5 oranında ceza..
Bu sürelerin dışında verilirse bildiğim kadarıyla 1300 TL cezası olacaktır.

Alıntıdır
Ceza uygulaması
...
Vergi Usul Kanunun mükerrer 355. maddesi uyarınca, elektronik ortamda verilme zorunluluğu getirilen bildirim veya formlara ilişkin olarak süresinden sonra düzeltme amacıyla verilen bildirim ve formların, belirlenen sürelerin sonundan itibaren 10 gün içinde verilmesi halinde özel usulsüzlük cezası kesilmemekte, takip eden 15 gün içinde verilmesi halinde ise kesilmesi gereken özel usulsüzlük cezasının 1/5 oranında özel usulsüzlük cezası uygulanmaktadır.


 
Üst