fonradar

KEY' de İşverenin ve SM/ SMMM Suçu Ne?

• Konbuyu başlatan nane
  • Başlangıç tarihi
N

nane

Ziyaretçi
işveren ve sm/smmm olarak zamanında kanun gereği bildirimler yapıldı ise neden yeni bir angarya çıkarılıyor. devlet kurumları yan gelip yatacak işveren en az 12 yıl ve daha öncesine ait kayıtları ve dekontları bulacak! bulmaz ise sorumlu olacak. ssk ve emlak bankası bu bilgileri düzenli olarak kayıt etmedi ise bizlerin suçu ne? 5664

Ynt: KEY' de İşverenin ve SM/ SMMM Suçu Ne?

Böyle saçma sapan birşey olmaz. VUK saklama süresi 5 yıl. TTK ve ssk da ise en fazla 10 yıl.
Söz konusu kesintiler 1987-1995 arasında yani 1987 den beri 20 yıl geçmiş. Bütün herkes işverenlere saldıracak. Böyle saçmalık görülmemiştir.

O zaman kullandığım programın veritabanı uçmuş belgeler ise silinmeye başlamış tam okunmuyor.O zaman benim ne yapmam gerekiyor.Eski personellerden telefon üstüne telefon geliyor.Hükümetin amacı üzüm yemek mi bağcıyı dövmek mi?

bağcıyı dövdü bile. bence 6 aylık süre bitene kadar bekleyin. belki hatalarını anlayıp düzeltmeye giderler.

6 ay beklenmeyecek herhalde yayımlandığı tarihte yürürlüğe girer diyor buda ne demek yani, 2008 de geçerli değil ise ne olcak şimdi bu abuk subuk işler hep bizi buluyor boş oturuyoruz zaten

6 ay biitkten sonra 3 ay uzatma yetkileri var. çoğu kiş vermez ise mutlaka uzatacaklardır. ayrıca daha ortada bilgisayarla aktarım şekli ile ilgili hiç bir şey yok.

14 Ağustos 2007 Tarihli Resmi Gazete de yayımlanan KONUT EDİNDİRME YARDIMI HAK SAHİPLERİNE ÖDEME YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK le ilgili olarak olarak yönetmelikte geçen "kurum" dan kastedilen SSK'mıdır.KEY'le ilgili işverenin sorumluluğu nedir?Ekli listeden bahsediliyor TC kimlik numarası o zaman kullanılıyormuydu ki onu bile hatırlamıyorum dahası o zamanki personeller tarih oldu ....ya kısaca devlet ne demek istiyor bu yönetmelikte :)

Yönetmelikte geçen kurumdan kasıt SSK ve devlet memurlarından ve özel sandığa tabi bankalar kastediliyormuş sanırım.http://www.tasfiyeemlak.com/contentpage.aspx?pageid=44 linkinde tasfiye edilen Emlak Bankası'nın telefonu da yer alıyor.Telefonla görüşmemde Şirketlerin konuyla ilgili bir işlem yapmayacağını özel sektörde çalışanların bilgilerinin SSK bölge müdürlüklerinin kendilerine ileteceklerini söylediler.Özel sektör olarak siz hiçbirşey yapmayacaksınız dediler.Ama tereddüdüm SSK bana dönüp bu bilgileri istemesin :)

semekant'ın verdiği linkten
6-Sosyal Sigortalar Kurumu Genel Müdürlüğü?nün 28.09.2000 tarih ve 16-230 EK sayılı iç genelgesi gereği, kamu ve özel sektörde çalışan sigortalılara ilişkin bildirimler Sosyal Sigortalar Kurumu Genel Müdürlüğü?nce yapılacaktır
16-230 EK sayılı iç genelgesi