fonradar

KGK Bağımsız Denetim Sınav Soru ve Cevapları (İptal soru olabilir mi?)

Arkadaşlar merhaba,

KGK Bağımsız Denetim soru ve cevapları açıklandı, aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz;

..::T.C. MLL ETM BAKANLII::..

Konulara hakim üstadlar soru ve cevapları inceleyebilirler mi? İptal ettirebileceğimiz sorular olabilirse iptali için süreyi geçirmeden başvurabiliriz.
Muhasebe Standartları ile Kurumsal Yönetim için 23'er doğru cevabım var ve ortalamaya takılmıyorum 1'er yanlış yaptığım soru iptal olursa yetecek.

Yardımlarınızı rica ediyorum, iyi çalışmalar, selamlar..

arkadaşlar merhaba,

kgk bağımsız denetim soru ve cevapları açıklandı, aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz;

..::t.c. Mll etm bakanlıı::..

konulara hakim üstadlar soru ve cevapları inceleyebilirler mi? Iptal ettirebileceğimiz sorular olabilirse iptali için süreyi geçirmeden başvurabiliriz.
Muhasebe standartları ile kurumsal yönetim için 23'er doğru cevabım var ve ortalamaya takılmıyorum 1'er yanlış yaptığım soru iptal olursa yetecek.

Yardımlarınızı rica ediyorum, iyi çalışmalar, selamlar..

kurumsal ve finansal yönetim dersin de. A kitapçığı 5.soru kupon faizi değil piyasa faizi riske sebep olan

10.soru likidite riski de finansal risk 2 şık da doğru

19.soru forward sözleşmeler ileri tarihte söz konusu olacak herhangi bir malın vadesinin fiyatının ve miktarının bugünden yapılacak sözleşme ile belirlenmesi olarak belirtilmiş doğrusu ise forward sözleşmeler ileri tarihte satışı ve devri olacak malın bugünden yapılacak bir sözleşme ile vade fiyat ının blirlenmesi olacak ileri de söz konusu olacak şeyin ne olduğu belirtilmemiş.

38.soru uluslararası finansal kuruluşlar firmalara kredi sağladıklarından onlarda birer menfaat grubu sayılabilir.

kurumsal ve finansal yönetim dersin de. A kitapçığı 5.soru kupon faizi değil piyasa faizi riske sebep olan

10.soru likidite riski de finansal risk 2 şık da doğru

19.soru forward sözleşmeler ileri tarihte söz konusu olacak herhangi bir malın vadesinin fiyatının ve miktarının bugünden yapılacak sözleşme ile belirlenmesi olarak belirtilmiş doğrusu ise forward sözleşmeler ileri tarihte satışı ve devri olacak malın bugünden yapılacak bir sözleşme ile vade fiyat ının blirlenmesi olacak ileri de söz konusu olacak şeyin ne olduğu belirtilmemiş.

38.soru uluslararası finansal kuruluşlar firmalara kredi sağladıklarından onlarda birer menfaat grubu sayılabilir.

3.sorunun cevabını da 5289,432213 tl olarak buldum ancak şıklar da 5.290 yuvarlanmış yanlız 5289 olarak yuvarlanması gerekir di.

3.sorunun cevabını da 5289,432213 tl olarak buldum ancak şıklar da 5.290 yuvarlanmış yanlız 5289 olarak yuvarlanması gerekir di.

yukarıda belirttiğiniz tüm sorulara itiraz edeceğim. siz girdiniz mi veya itiraz edecek misiniz? siz de itiraz edecekseniz birlikte itiraz edelim nasıl yapılacağını bilmiyorum çünkü, çok teşekkürler..

Başvuru şekli nasıl olacak peki bilginiz var mı? KGK'yı aradım biraz önce yetkiliye ulaşamadım bir türlü sürekli 10 dakika sonrasına atıyorlar..

SINAV SONUÇLARININ DUYURULMASI VE İTİRAZ
Sınav sonuçları, Kurum internet sitesinde duyurulur. Ayrıca, sınav sonuç belgesi gönderilmez.
Sınav sorularına ve uygulamasına itiraz, soru ve cevap anahtarının Kurum internet sitesinde
duyurulmasını izleyen üç gün içinde yapılır. İtirazlar en geç on gün içinde karara bağlanıp
ilgiliye bildirilir.
Sınav sonuçlarına itiraz, sonuçların Kurum internet sitesinde duyurulmasını izleyen yedi gün
içinde yapılır. İtirazlar, sınav komisyonu tarafından incelenir ve en geç on gün içinde karara
bağlanıp ilgiliye bildirilir.

İtirazı faks ile kabul ediyorlar ama ellerinde herhangi bir format yokmuş. Fax no: 0312 253 55 58

zmm24 size zahmet sizde yazacaksanız aynı formatta, iptal sebeplerini destekleyerek yazalım ve yarın itirazın son günü gibi gözüküyor..

İtirazı faks ile kabul ediyorlar ama ellerinde herhangi bir format yokmuş. Fax no: 0312 253 55 58

zmm24 size zahmet sizde yazacaksanız aynı formatta, iptal sebeplerini destekleyerek yazalım ve yarın itirazın son günü gibi gözüküyor..

bu soruları birde kurslara sorsa idik iyi olurdu aslın da dershanelerbu sorular ın iptali için ne düşünüyor

DENETİM 17. soru spk 'nın yapmış olduğu sınavda daha önce iptal edilmiş bir sorudur, Soruda iki şık hatalıdır. SPK TEBLİĞİNDE D ŞIKKINDAN BAHSETMEKTE İSE DE ULUSLARARASI STANDARTLARDA BOŞ BAKİYELİ DOĞRULAMANIN EK ÇALIŞMA GETİRECEĞİNE İLİŞKİN BİR UYGULAMA YOKTUR. İPTAL NEDENİ OLAN ŞIK D ŞIKKI İDİ ANCAK DOĞRU CEVAP A

arkadaşlar kurumsal yönetim ilkeleri ve finansal yönetim modülünden 1 soru iptal oldu ve o soru değerlendirme dışı bırakılarak sonuçlar açıklandı
bu durumda 1 sorunun değeri artıyor (2,5 puandan 2,5641' e yükseliyor)
bu da adayların aleyhine
benim de 23 doğrum var
itiraz etmeyi düşünüyorum ne dersiniz?