Kıdem Tazminatı Hesabı Güne Göre mi Yıla Göre mi Hesaplanır?

Üyelik
9 Haz 2005
Mesajlar
34
Kıdem tazminatı hesaplanırken giriş ve çıkış tarihlerine göre mi yoksa diyelim ki çalışılan süre içerisinde eksik günler var gün sayısına göre mi hesaplanır. Yasal dayanağını konu alan kanun maddesi varsa yazarsanız sevinirim.
 
O

Ogün Güneş

Ziyaretçi
Kıdem tazminatı:[1]
Madde 14 - (Değişik birinci fıkra: 29/7/1983-2869/3 md.) ........
..........
5. (Değişik : 25/8/1999- 4447/45 md.) ......
.......
işçinin işe başladığı tarihten itibaren hizmet akdinin devamı süresince her geçen tam yıl için işverence işçiye 30 günlük ücreti tutarında kıdem tazminatı ödenir. Bir yıldan artan süreler için de aynı oran üzerinden ödeme yapılır.
........
 
Üst