fonradar

Kıdem Tazminatı Olarak Verilen Senedin Gününde Ödenmemesi Halinde

Merhaba ben eylül 2014 te 11 yıldır çalışmış olduğum firmadan kendi isteğimle ayrıldım. Sigortadan tazminatımı hak ettiğime dair yazılı belgeyi işyerime teslim ettim ve onlarda tazminatımı hesaplayarak aralık 2014 sonu ve ocak 2015 sonu olmak üzere 2 ayrı şirket senet düzenlediler ilk senedimi 1 hafta gecikmeli olarak ödediler, ikinci senedimi ise üzerinden 24 gün geçmesine rağmen hala ödemediler ve mesajlarıma da yanıt alamıyorum. Senet bankada bu senedi en hızlı tahsil etmemim şekli ne olabilir ne yapabilirim.
Lütfen bu konuda bana acil cevap versin biri.
teşekkürler...

Senedin vadesi geldiyse protesto ettirin. (bankada ise muhtemelen edilmiştir). daha sonra iade alıp, icra müdürlüğüne giderek takip açın.

Merhaba Nizam bey,
evet senet bankada ve protesto yedi. İcra müdürlüğüne verdiğimde süreç hızlı ilerler mi ve bildiğim kadarı ile icra memurları firmaya gittiğinde alınabilecek bilgisayar, fotokopi, fax vs. alıyor sonuçta bunlar benim işime yaramaz paramı hemen nakit olarak öderler mi? ona göre firmayla görüşüp senedi ödemezler ise icraya gideceğimi söylerim.
teşekkürler.

Evet; Şimdi siz icra takibi yapın. Bu öyle hemen olabilen bir süreç değil. Ömce ödeme emri gidecek. Daha sonra beklenicek, itirazı var. Ancak icra ödeme emri göndermeniz. Niyetinizin ciddi olduğunu karşı tarafa gösterir. Tabi her zaman sulhen, anlaşarak tahsil etmek en iyisidir. Siz ödeme emri gönderince belki sizi arayıp öderler.. Başka yardıma ihtiyacınız olursa bana yazın.

çok teşekkür ederim.
o zaman ben önce firma ile görüşeyim olumlu yanıt alamazsam icra dan başka çare kalmıyor.
kolay gelsin.

Firmaya sizden kısa sürede olumlu yanıt alamazsam , mecburen icra takibi yaptırıcam deyin.