kıdem tazminatımı almalıyım

iyi günler 3 yıldır çalıştığım firmamdan bana verilen sözler vaatler yerine gelmediği ve gelmeyeceğinide anladığım için işimden ayrılmak istiyorum (bana verilen sözler derken sözlü olarak maaş ve işyerindeki konumum bakımından )yalnız bu vaatleri yazılı olarak ispatlayamam şahtiler ama konuşabileceklerini sanmıyorum ya vaatlerle artık dalga gaçilmeye başlandı elektrik bisiklet alacakmış komple sorumlu olacakmışız telsiz verilecekmiş bunları 2 yıldır hemen hemen her ay duyuyorum yetti ama bide odasına gidiyorum müdür beyin şöyle bi sorun var diyom yaklaşık bir yıldır bana tamam artık o iş olmayacak niye gelip söylemiyosunuz diyo o söylediği şey daha ertesi gün yine oluyor adam hala konuşuyor töbe töbe
ama bide şu var ben kazan dairesinde çalışmaktayım ama bordromda alakasız bi bölüm olan open-end yazmakta ben işten ayrılacam tazminat alabilirmiyim teşekkürler

Ynt: kıdem tazminatımı almalıyım

Bu saydığınız sebeplerle elbette işinizden ayrılabilirsiniz ama tazminat alamazsınız.
Başka sebepler gerek; örneğin maaş ödemelerinin düzensiz olması, ssk primlerinizin gerçek ücretiniz üzerinden yatırılması, fazla çalışma ücretlerinizin ödenmemesi..... gibi gibi gibi.