Kira Beyanı

merhaba;
Kira beyanı konusunda desteğe ihtiyacım var. yardımcı olur musunuz?
2009 yılında babam vefat etti ve annem , kardeşim ve ben mirasçı olduk. babamın üzerine bir daire var ve bu daire hala babamın üzerine.2015 yılında bu daireyi kiraya verdik. kirayı ben aldım ve oturduğum evin kirasını ödedim. 2015 yılında aldığım kira 6540TL ödediğim kira 9350TL. beyannameyi nasıl doldurmalıyım? dolduruyorum ama sürekli aşağıdaki hatayı alıyorum;
"Mesaj;
1. Beyanname yapısı geçerli değildir: org.xml.sax.SAXParseException; cvc-complex-type.2.4.b: The content of element 'vergiBildirimi' is not complete. One of '{iadeEdilecek}' is expected.. Lütfen Beyanname Düzenleme Programı'nın doğru sürümünü kullandığınızdan emin olunuz.
2. 01/2015-12/2015 dönemine ait Gayrimenkul Sermaye İradı Beyannamesi, beyanname tanımının 11. versiyonu ile verilmelidir."
teşekkürler...

çözümü başka bir forumda buldum. bir haftadır kaç defa gelir idaresi çağrı merkezini aradım hatırlamıyorum. adam gibi destek olmadılar.
şimdi verilen bilgiye istinaden tekrar aradım ve hisseme düşen pay 3600TL'yi geçmediğinden mirasçıların hiçbiri beyanname vermiyor.
bu durumun aynısın yaşayan arkadaşlar için durumu biraz açıklamak isterim;

Babamın vefatından sonra babam üzerine olan evi mirasçıları olarak annem , kardeşim ve ben tapudan üzerimize almamıştık. geçen sene bu evi kiraya verdik ve kira benim hesabıma yatırıldı. bir senelik aldığımız kira 6540 TL. vefat sonrası mahkemeden aldığımız mirasçılık belgesinde hisse 8 pay olarak hesaplandı ve kardeşim 3 pay , annem 2 pay , bana 3 pay olarak mirası paylaştırdı.
sonuç olarak 1 yıllık kira gelirimiz 6540 TL/8=817,50 817,50x3=2452,50TL kardeşim ve bana kira geliri , 817,50x2=1635TL anneme kira geliri alarak dağılım oldu.
Bu durumda hiçbirimizin kira geliri 3600 TL olan istisna haddini aşmadığından beyanname vermemize gerek yokmuş.

Ayrıca; Kiranın mirascılardan birinin hesabınıza yatmasından dolayı hiçbir sorun yaşanmıyormuş. bazen maliye yazı ile sorabiliyormuş. O zaman anneniz ve kardeşinizin kimlik numaraları ve mirasçılık belgesi ( eski veraset ilamı ) ve kira kontratı suretini ekleyeceğiniz dilekçe ile konuyu rahatlıkla açıklayabiliyormuşuz. Bundan sonra da kira kontratına " ........ kira bedelinin tamamı ortaklardan ............... nın ..... bankasının .......... hesabına yatırılacaktır " şeklinde bir madde koymanız faydalı oluyormuş.