fonradar

Kira Gelirinde Mahsup ve İade

Kira geliri beyan ettik ve alacağımız çıkıyor. Bu sitede yayınlanan Sayın Talha Apak'ın 14 mart 2007 deki yazısında ise bu alacağın nakden alınabileğini okudum. Geçen yıllarda yine alacağımız çıkmasına rağmen alamamıştık. Bu konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum.

Kira Gelirinde mahsup ve iade

Kesinlikle alınıyor.Vergi dairesinin vermemesi gibi birşey olamaz.Ayrıca çoğu vergi dairesi eskisi gibi elden vermiyor.Banka hesap numarası belirtiyorsunuz dilekçenizde, hesabınıza gönderiyor vergi dairesi.Çok daha rahat.

Kolay gelsin.

Ynt: Kira Gelirinde mahsup ve iade

ZİNDAN ' Alıntı:
Kesinlikle alınıyor.Vergi dairesinin vermemesi gibi birşey olamaz.Ayrıca çoğu vergi dairesi eskisi gibi elden vermiyor.Banka hesap numarası belirtiyorsunuz dilekçenizde, hesabınıza gönderiyor vergi dairesi.Çok daha rahat.

Kolay gelsin.

Sayın Zindan,
Teşekkür Ederim cevabınız için.
Peki bunun için nasıl bir yol izlememiz gerekir, bununla ilgili de bilgi verirseniz sevinirim...

Kira Gelirinde mahsup ve iade

Beyannamenizi verdiğiniz vergi dairesine bir dilekçe yazıyorsunuz.Alacaklı kimse onun adına açılmış bir banka hesabı veriyorsunuz.Kira gelirlerinden dolayı oluşan alaacağımı belirttiğim banka hesap numarasına yatırılmasını istediğinizi belirten bir dilekçe o kadar.Bu başvuruyu şahsın kendi yapması lazım, yada vekaletine sahip başka biride yapabilir.

Vergi dairesi banka yoluyla değilde elden veriyorsa, yine bir dilekçe yazılarak ilgili dönem alacağımı nakten almak istiyorum diye.İncelemesini kontrolünü yaptıktan sonra onuda elden vereceklerdir.Burda da şahsın ya kendisi yada vekaletine sahip birisi alabilir.

Kolay Gelsin.