fonradar

Kira+KDV mi yoksa Kira+KDV+Stopaj mı?

Benim gayrimenkul danışmanlık şirketim var. Yurt dışında bulunan bir tanıdığım 4 tane evini bana kiralama yetkisi verecek, bende evlere eşya alıp ,eşyalı bir şekilde şirkete kiraya vereceğim. Yani mal sahibi ile 3. kişi veya kurumlara kiraya verme yetkisi olacak şekilde sözleşme yapacağız.
Şirkete kira+ Kdv fatura keseceğim. ayrıca hizmet bedeli alacağım. Ancak şirket tuttuğu dairelere bugüne kadar Stopaj ödüyordu. Bu şekilde kiralama durumunda Kira+hizmet bedeli+Kdv mi olacak fatura yoksa ayrıca Stopajda ödemek zorundamıyım ?

Teşekkür ederim İyi günler

Ynt: Kira+KDV mi yoksa Kira+KDV+Stopaj mı?

Eğer Aldığınız kira karşılığında fatura kesiyorsanız kira + kdv dir ayrıca stopaj ödenmesine gerek yok zaten stopajı siz ödemezsiniz kiralayan firma muhtasarla öder. Eğer faturasız olarak muhtasarla beyan ediyorlarsa kira + stopaj. Hizmet bedeli içinde ayrıca hizmet bedeli+kdv.

gcatar ' Alıntı:
Eğer Aldığınız kira karşılığında fatura kesiyorsanız kira + kdv dir ayrıca stopaj ödenmesine gerek yok zaten stopajı siz ödemezsiniz kiralayan firma muhtasarla öder. Eğer faturasız olarak muhtasarla beyan ediyorlarsa kira + stopaj. Hizmet bedeli içinde ayrıca hizmet bedeli+kdv.

olayını çok iyi bir açıklaması olmuş eline sağlık

Çok teşekkür ederim. Benim muhasebecim bana stopaj ödemen gerekir demişti, o durumda kar değil üstüne zarar etmem söz konusunoluyor. Kira+ hizmet bedeli+ kdv oluyor yani. Şirkette stopaj ödemek zorunda kalmıyor o zman değilmi?; çünkü şirkette stopajdan kurtulmuş olmalı o takdirde ??