fonradar

Kira Kontratı Damga Vergisi

ugur6666

Katkı Sunan Üye
mükellefle akbank 5 yıllığına 55.500 tlya kira sözleşmesi yapmış bunuda tapuda şerh ettirmiş.. tapuda tapu harcını ve damga vergisi olan binde 15 i ikieylül v.d. sine yatırmış.. şimdi ben gmsi den doğan vergi iademi alıcam.. vergi dairesi şefi benden tekrar damga vergisi yatırmamı istiyor.. o başka damga vergisi diyor.. sizin görüşünüz nedir? çok bir iade değil için beni çok uğraştırdılar bende inatla araştırayım dedim.. acaba vergi dairesi başkanlığından görüş alsammı?

Ynt: Kira Kontratı Damga Vergisi

damga vergisi binde 15 olmaz ki kira sözleşmelerinde
binde 1,5 dur ayrıca kefilli ise binde 7,5 olur
siz damga vergisini tapuya mı yoksa vergi dairesine mi yatırdınız
eğer vergi dairesine yatırdıysanız tekrar isteyemez
fakat 2 nüsha sözleşme var sa ve sadece 1 nüshası için damga vergisi ödediniz ise diğer nüsha için isteyebilir
tam anlamadım aklıma gelenler
en önemlisi damga vergisini vergi dairesine mi yoksa tapuya mı ödediniz (tapu harcı olarak)

Ynt: Kira Kontratı Damga Vergisi

APAÇİ ' Alıntı:
damga vergisi binde 15 olmaz ki kira sözleşmelerinde
binde 1,5 dur ayrıca kefilli ise binde 7,5 olur
siz damga vergisini tapuya mı yoksa vergi dairesine mi yatırdınız
eğer vergi dairesine yatırdıysanız tekrar isteyemez
fakat 2 nüsha sözleşme var sa ve sadece 1 nüshası için damga vergisi ödediniz ise diğer nüsha için isteyebilir
tam anlamadım aklıma gelenler
en önemlisi damga vergisini vergi dairesine mi yoksa tapuya mı ödediniz (tapu harcı olara

oranlarını biliyorum yazım hatası olmuş.. tapu damga vergisini vergi dairesine yatırıyor aynı belgede tapu
harcınıda yatırıyor kontrat 1 nüsha ve kefilsiz.. benim anlam veremediğim tapunun yatırmış olduğu damga vergisi
ni kabul etmemeleri