Kısa Çalışmamız Hala Görünmüyor. (Ne E-devlette, Ne İşkur'da)

Arkadaşlar 31 mart tarihinde 1 nisan başlangıç şeklinde gerekli mailleri İşkur'a gönderdik. Fabrikayı komple kapatmıştık, 45/45 bildirdik. Ama hala İşkur işveren sisteminde olsun, bireysel İşkur sistemimde olsun, bireysel e devlet sisteminde olsun kısa çalışmayla ilgili hiçbir bilgi yok. Bazılarına e devlette göründüğü halde yatmamış ya, hani bizde o da görünmüyor. Büyükçekmece İşkur'a bağlıyız. Telefonla ulaşmak imkansız, atlayıp gittim eksiğiniz yok ödeme sırasında işlem sırası bekliyor dendi. Çalışanlar perişan, biz perişan, güvenimizde sarsıldı bir şey görünmeyince çalışanlar bize beceriksiz imasıyla bakıyorlar. Benzer durumu yaşayan var mı diye yardım almak istedim.

Teşekkürler

Yalnız değilsiniz kardeşim.
Benim mart ayından kalan dosyam sonuçlanmadı daha.Daha bugün öğleden önce bende şubeye gittim,söyledikleri tek laf bekleyeceksiniz..Kaldı ki bizim daha danışmanımız bile atanmamış,kim olduğunu bilmiyoruz.Dosyayı birine atayın,onunla muhatap olalım diyoruz,onuda yapamıyorlar,sistem atıyormuş.Dışardan danışman ismi aldım ona bile mail attım rica ettim,hani siz yardımcı olun diye.Bir cümle ile cevap verdi. ................. adresine mail atacaksınız.Zaten 4-5 defa mail atmışım,daha ne yapalım.Çok mail atınca da iyice karıştırıyorlar.Zaten şubelerde 2 tane memur bırakmışlar gerisi evden çalışıyor.Ne memurla görüşebiliyoruz. ne telefon açabiliyoruz.Tek şansımız mail atıp beklemek.Bütün firmalarımı çözdüm bende bir tane firmada takıldım.Oturduk işkurun maile dönüşünü bekliyoruz.
Bizler gibi binlerce insan mağdur oldu.İşin komik yanı,o firmalardan bazıları kısmide olsa dükkan açtı.Biz hala dosyaların tamamlanmasını bekliyoruz.
Ben işkur memurlarına asla laf etmiyorum.Günde 16 saat çalışıyorlar.Yeri geliyor gecenin 2'sinde memurla mailleşiyorum.Onların bir kabahati yok.Memur diyor ki elimde 500 tane dosya var,hangi birine bakayım.O da haklı.
Sistemi baştan yanlış kurunca maalesef ağır aksak ilerliyor.
O yüzden yalnız değilsiniz.Ama şu aşamada elimizden de pek birşey gelmiyor.

Teşekkür Ederim Tahsin Kurt. Evet, altyapı oluşturmadan karar alınınca böyle çorba oluyor maalesef. Keşke bütün dosyalar sonuçlanınca ödemeler hesaplara aktarılsaydı. Şimdi haklı olarak çalışanlar herkes aldı bize niye yatmadı, ne iş çeviriyorsunuz diyorlar. Kavgasız gürültüsüz hallederiz İnşallah. Meslekten soğudum.