fonradar

Koca Bina 1,5 Aydır Elektriksiz

Merhaba, 2014/11. ayda bir daire aldım bir süre boş kaldı müteaahhit iskanı alamadı tüm daireleri satıp elini ayağını çekti nerdeyse binadan. Bina olarak şantiye elektriki kullanılıyordu iskan olmadığından ve müteaahit 2015/6.ayda şantiye sözleşmesini iptal ettirip kimseye haber vermemiş dairelerin aboneliğinide almamış doğal olarak o tarihten sonra binanın kullandığı elektrik kaçak olarak geçmiş kayıtlara ve ayedaş 4 kez elektriki kapatmış akıllı daire sahipleri bi elektrikçi çağırıp sökmüş mühürü ve kullanmaya devam etmişler.Son olarak 2017/2.ayda polis eşliğinde gelerek direkten kesmişler ben 2016/11.ayda taşındım ve artık elektrikçi çağırıp halledemeyeceklerinden mecbur nasıl çözerizin peşine düştüler ayedaşa gidildi 2 icralık dosya varmış geçmişe ait toplamda 35bin müteahhitlede zorda olsa anlaşıldı toplanıp ödendi o borç sonrasında 2.ayda kapattıklarında bir tutanak daha tutulmuş ve 25bin TL bir ceza daha kesilmiş bunuda ödemeniz gerekiyor yoksa açılmaz elektrikiniz dendi ayedaştan.Aynı gün 6 parça halinde 25bin ceza kesilirmi o ayrı konu fakat artık bu parayı ödemeye kimse yanaşmıyor.Binada 15 daire var 4 tanesi zaten ödedim tekrar ödeme falan yapamam nolursa olsun havasında zaten müteaahhiti mahkemeye verdim diye ödemekten kaçınmakta bu sebeple bina 1,5 aydır elektriksiz.Bunun için napılabilir bina olarak mahkemeye verilse bi süreç bekleyecek bizi bu süreçte ramazanda millet elektriksizmi kalacak ödemeyenlerinkini diyorum ben ödesem sonra geri alabilirmiyim.Biri bi akıl versin kafayı yicem düşünmekten.:banghead: