Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade edecek şekilde seçmeniz gerekiyor.

İyi günler

Özür dilerim, konuya hemen gireceğim:

Babama ait bir dükkan bulunmaktadır. Lakin babam kısa bir zaman sonra tatile gidecek. Ben (oğlu) olaraktan sözleşmeyi imzalayabilir miyim? Babam onca yoldan sırf bi imza için geri gelmek istemiyor ve de babam bana sen hazırlarsın kontratı, diyerekten buna izin veriyor. Ancak ben gene de sizlere de sorup fikrinizi almak istedim. Yani herhangi bir sorun oluşur mu :s

Sözleşmedeki KİRALAYAN kısmına babamın mı kendimin mi ismini yazıp imza atmalıyım ?

NOT: Babam mahallemizin muhtarına sormuş ve muhtar: "bişey olmaz, imzalayabilir" demiş.

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

Ynt: Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade edecek şekilde seçmeniz gerekiyor.

Selamlar
Öncelikle özür dilemeyiniz.
Sonrasında mahallenin muhtarına saygılar sunuyoruz :)
KOntrat resmi belgedir ve resmi kurumlara sunulur.Eğer babanızdan iş takibi vb.işlemler için vekalet almadıysanız bu tarz belgelere kendi imzanızı atamaz,kendi isminizi yazdıramazsınız.KOntrat veya sözleşme ile bir taraf borçlanır.Burada baba oğul veya akrabalık bağı gibi durumlar için tolerans gösterilmez.Hiç birşey yapamıyorsanız En azından şunu yapabilirsiniz,boş kontratı babanıza imzalatır diğer kısımlarıda sözleşme esnasında babanızdan izin alarak doldurursunuz.Kiralayan babanız iken sözleşmeyi imzalayan siz olamazsınız. Babamın imzasını atabilirim diyorsanız babanızın adı yazılmak şartıyla onun imzanızı taklit edersiniz.-ki bu da yanlıştır-
Biz kafamızı çevirip bakmayalım, siz son cümlede yazılanı yapın.. :)
Saygılar.

Ynt: Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade edecek şekilde seçmeniz gerekiyor.

Öncelikle teşekkür ederim cevap vermenizden ötürü

Babama gitmeden evvel kendi bölümüne imzayı attırdım. Umarım bir sorun çıkmaz :))

Siz yine de işinizi garantiye alın. 2 veya 3 nüsha imzalatın yanlış yazarsınız falan

Efendim, zaten 2 sözleşmeye imza attı. Çünkü neticede biri mal sahibinde kalırken, diğeri de kiracı da kalmak zorunda.