fonradar

Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade edecek şekilde seçmeniz gerekiyor.

Merhaba arkadaşlar,

Çok acil yardımınıza ihtiyacım var.İşyerimiz 23.01.2012'de beşiktaştan beykoza taşındı.Bizde sgk'mızı nakil işlemi gerçekleşmesi için kadıköy SGK'ya dilekçe yazdık ve işyeri bildirgesi doldurduk.

Sigortalı çalışmaya başlanacak tarih olarak:23.01.2012'yi işaretledik.Acaba bizim fındıklı sgk'dan çıkış yapmamız gerekiyormu? yani çalışanlarımızın 23.01.2012 tarihi itibariyle çıkışını yapıp tekrar 24.01.2012 tarihi itibariyle girişinimi yapıcaz? bu durumda bugün ayın 03.02.2012 olduğuna göre (10 günü geçmiş oluyoruz) biz cezamı ödemek zorundayız? konuyla ilgili yardımlarınızı rica ediyorum.

Başlık açarken büyük harf kullanmayınız.

Ynt: ÇOK ACİLLL YARDIM RİCA EDİYORUM

Ayrılmış olduğunuz SGK Müdürlüğündeki dosya üzerinde işçi çıkışlarını nakil çıkış olarak yapıp,
Yeni gittiğiniz SGK Müdürlüğündeki dosyaya işçileri nakil giriş diye yapmanız gerekliydi.

Yanıt için teşekkürler,şuan süreyi aştımmı çıkış için? bugün ayın 3ü ama 10 gün içinde değilmi? ve cezası ne kadar olacak?

SGK ya 23.1.12 de taşındık diye dilekçe verdiyseniz ,23 ü dahil olmak üzere parmak hesabı yaparsak çıkışlar için 10 günlük süreyi geçirmiş oluyorsunuz..nakil girişlerde emin değilim ama 30 günlük süre var diye duymuştum,araştırısanız belki faydası olur.

Ynt: Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade edecek şekilde seçmeniz gerekiyor.

SGK sadece nakillerde gün kaybı yok ise ipc almıyor. yönetmeliklere bakabilirsiniz. Eğer sistem otomatik ceza keser ise dilekçe ile kaldırtabilirsiniz.