fonradar

Köpek Bakım Evi

canan

Katkı Sunan Üye
veteriner hizmetleri verdiğimiz bir yerimiz var.Şimdi buna bağımsız köpekm bakım evi kurtuk hem burda köpekleri yetiştiriyoz hemde merkezimizden gelen köpeklere otel hizmeti diyelim veriyoz.
Şimdi maliyeye açılış yaptığımızda ben burayı köpek bakım evi diye müracat edecem.Ben burda köpek satışı için müstasil makbuzu ile piyasadan aldığım köpekleri girişini yapacam herhalde stp %2 olacak satarkende %8 kdv ile satacam diye düşünüyom. burda bir yalnışlık varmı.
2 cisi bu şubemde perakende mal satmayacağımdan artı köpeklere otel hizmetite versem merkezde parası alınacağından yazar kasa kullanmama gerek yok diye düşünüyom.

Ynt: Köpek Bakım Evi

köpekleri satarken genel oran olan %18 olması gerekir.

kdv %18 stopaj doğru değilmi birde yazar kasa kullanacakmıyım bence kırk yılda bir köpek satışı yapacam bakım hizmetini zaten parasını kilinikte alıyorlar yani müşteri sadece bize yerimizi bilen köpeğini getirip yetiştirmek yada konaklamak için geliyor çok nadir burda para tahsili olacak bir fatura defteri koysam yazar kasalık perakende satışım olmayacağı için köpek malzemesi gerek yok diye düşünüyom bana bakım hizmetin var diye herhalde yazar kasa şartı aramazlar.

ama burda paranın alındığı yer ödemli değilmi burda para tahsili yapılmayacak.Şehirden merkezden sonuç olarak dışarda bir yer kilinikde köpekler teslim edilecek biraz bence yazar kasalık işimiz yok gibi ve köpek malzemesi satışımda bulunmamakta orda