fonradar

KOSGEB Destekli İşci...

asiye

Katkı Sunan Üye
herkese merhaba..kosgeb destekli işci çalıştırmanın şartları ve nasıl yol izlemem konusunda bilgisi olan var ise paylaşırsanız memnun olurum..maaşını ve ssk sını kosgeb mi ödüyor nasıl oluyor ayrıntılı bilgisi olan var mı acaba?şimdiden tşkler..

Ynt: KOSGEB destekli işci...

Kobi nitelikli bir işyeri olması halinde,www.kosgeb.gov.tr adresinden işyerinizi kosgebe tescil ettiriniz.
İşçi desteği 1 işçi için 18 ay boyunca geçerli, üst sınır sanıyorum 1150TL idi. Üniversite Mezunu olması halinde Genel Destek programı çerçevesinde destek veriyorlar.

işçi başına aylık 1500 TL ve 20.000.- limiti var.

Bu rakamda hata olabilirmi, çünkü 20.000 /18 = 1.111,11-TL yapıyor. Benim de hatırladığım rakam 1.150,00TL'ydi ama neyse uzun zamandır uğraşmıyorum. Muhtemelen sizin yazdığınız doğrudur.

stajer49 ' Alıntı:
işçi başına aylık 1500 TL ve 20.000.- limiti var.

aynen bu şekildedir.Üniversite mezunu olacak ve şirkette yeni ssk lı olacak.(mevcut ssk'lı personele yapamazsınız)

biraz daha ayrıntılı açıklar mısınız ?

mesela üniversite mezunu işe yeni alındı işe girişi aynı normal sigortalı gibi mi yapılıyor ?

sonra ilgili ayın tahakkuku verilirken bir değişiklilk yapılıyormu bu işçi için?

işçinin ssksını kendimiz maaşını kosgeb mi karşılıyor ?

yani kısacası muhasebeciye düşen sorumluluklar nelerdir bu konuda ??

aydınlatırsanız sevinirim.

Herhalde bu tarz işçiler için yapılan işlemlerde bir farklılık yok kimsede yok mu kosgeb destekli çalışan ???
Emin olmak istiyorum..:confused: