fonradar

Kredi kartı satışları

BJK

Mrb 4 ay kdv 1 beyanımda ki kredi kartı satışlarım ile bankanın maliye bakanlığına bildirdiği tutar arasında fark olduğundan dolayı kdv 1 beyanımı gönderirken uyarı alıyorum arada fark ise şundan kaynaklanıyor mart ayında 1.400 tl lik bir kredi kartı satışımış olmuş biz bunun mart ayı kdv 1 beyanımız da beyan etmişiz fakat banka bunu maliye bakanlığına 3 ayda değilde 4 ayda beyan etmiş bu konuda siz değerli üstadlarımın düşüncelerini almak istiyorum ne yapmamız gerekiyor

Ynt: Kredi kartı satışları

Ama çalıştığım banka 3 ayda kredi kartı ile yaptığım satışı 4 ayda bildirmiş problem burda bende 3 ayda yaptığım satışı zaten 3 ayın kdv sinde bildirdim herhangi bir uyarı mesajı almadım ben şimdi maliye bakanlığında görünen tutarı yazarsam 3 ayda bildirdiğim tutarı ikinci kez bildirimde bulunmuş oluyorum nasıl olcak bu iş anlamadım

Ynt: Kredi kartı satışları

BJK ' Alıntı:
Ama çalıştığım banka 3 ayda kredi kartı ile yaptığım satışı 4 ayda bildirmiş problem burda bende 3 ayda yaptığım satışı zaten 3 ayın kdv sinde bildirdim herhangi bir uyarı mesajı almadım ben şimdi maliye bakanlığında görünen tutarı yazarsam 3 ayda bildirdiğim tutarı ikinci kez bildirimde bulunmuş oluyorum nasıl olcak bu iş anlamadım
anlattıklarınızdan çıkardığım sonuca göre büyük ihtimalle işleminiz 3. ayın sonlarında gerçekleşti ve siz günsonu yapmayı unuttunuz. gün sonunu 4. ayda yaptınız. banka da 4. ayda bildirdi. bence beyannamenizi doldurmadan önce alacağınız/almış olduğunuz şifre ile giriş yapıp öncelikle vedopta kaç TL lik kredi kartı bilginizin olduğunu kontrol etmeniz.
Şu anki sorununuza gelince eğer 4. aydaki satışlarınızın toplamı kredi kartlı olarak görünen satışlarınızdan fazla ise beyannameyi düzeltesniz de problem çıkmaz. Eğer kredi kartlı satışlarınız fazla görünüyorsa ve vergi dairesinden size dönüş yapararsa durumu bir dilekçe ile izah edersiniz.Problem çıkmaz. Açıklayabileceğiniz işlemler için kendinizi boş yere sıkıntıya sokmayın.