Kredi Kartıyla Yapılan Satışların Takibi ?

Üyelik
6 Haz 2005
Mesajlar
171
Değerli üyeler

İşletme hesabında Kredi kartıyla satışı olan firmaların kredi kartıyla olan satışlarını nasıl kontrol ediyordunuz? Bunun pratik bir yolu varmı ? Bankadan gelen ekstre ile mükellefin z raporlarındaki kredili satışları bir türlü tutturamadım. Beyannameye mecburen bankanın gönderdiği ekstredeki tutarı yazdım. Herhalde mükellef yanlış tuşlara basıyor (kredi yerine nakit gibi.) Birde bankaların gönderdiği ekstreler çok mu karışık yoksa bana mı öyle geliyor anlamadım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Teşekkürler
 
Üyelik
31 Ara 2005
Mesajlar
172
selamlar,

Kredi kartı ile yapılan tahsilatlarda banka komisyon ücreti keser ve kalan tutarı banka hesabına aktarır.

Bu durumda bankadan komisyon kesinti ekstresi isteyiniz. Toplam brüt satışları burdan bulun. ve z raporlarındaki kredi ile kesilen faturalardaki kredilerle hesabınızı tutturabilirsiniz.
 
N

nane

Ziyaretçi
kredi kartı makinalarıda tıpkı yazar kasa z raporu gibi satışların yazıldığı rapor vermektedir. (ama gün sonunda alma zorunluluğu yoktur.) siz mükellefin her gün yazar kasa z raporu ile birlikte pos makinası gün sonu raporunuda almasını sağlayınız. karşılaştırmaları bu raporlara göre yapıp fark varsa fatura kestirerek tamamlayınız.

Not: bir yerde yapılan incelemede kredi kartı fişindeki satış saati ile yazar kasadaki fiş saatine kadar karşılaştırılarak ceza kesildiğini duymuştum.
 
Üst