Kümülatif vergi matrahını şirket vermeyebilir mi.?

arkadaşlar, son çalıştığım yerden bu belgeyi istiyorlar, şirketin vermemek gibi bi hakkı var mı, vermezse başka bir devlet kurumundan bu belgeyi temin edebiliyor muyuz?

Ynt: kümülatif vergi matrahını şirket vermeyebilir mi?

Forumda çok konuşuldu. Artık bu uygulama kalktı. Vergi matrahı taşımak tarih oldu. Yani vermeyebilir.

nguroy ' Alıntı:
Forumda çok konuşuldu. Artık bu uygulama kalktı. Vergi matrahı taşımak tarih oldu. Yani vermeyebilir.

Ben bu konuyu atlamışım vergi matrahı taşımak tarih oldu derken biraz daha açıklayıcı olabilir misiniz rica etsem?

Forumda "kümülatif matrah" diye arama yaparsanız. Ulaşırsınız. Eskiden vergi matrahını taşıyorduk. Daha sonra bu uygulama kalktı. Gelir vergisi beyanında birden fazla işverenden alınan ücretlerin beyan edilmesi getirildi.

Ynt: Kümülatif vergi matrahını şirket vermeyebilir mi.?

Bu uygulama kalktıysa neden hala yeni işyerleri bu belgeyi istiyor ? ben şuanki işime 3 ay oldu girdim benden istediler verdim ama kız arkadaşımı aldım işde bütün evrakları tamam birtek o belgede sıkıntı yaşıyor çünki patronunun vermeme gibi bi riski var fakat yeni iş yeri bu belgeyi ısrarla istiyor Aksi halde sigorta girişini yapamayız diyor... Bu belgeden elde edecekleri sonucu başka bi belgeyle elde edemezlermi alternatifi yokmu? ... Birde bu belge muhasebeden alınıyormuş ayrıca İşverenin imzası felan oluyormu bunda ? ben almıştım belgeyi ama imza durumunu hatırlamıyorum

İşyeri ukalalık yapıyor yada bilgisiz. Forumda arama yaparsanız bu konuda yazılmış resmi özelgelere ulaşabilrisniz. Bu özelgeyi basıp yeni işyerine gönderin. Biraz okuyup kendilerini yenilesinler. :)

nguroy ' Alıntı:
İşyeri ukalalık yapıyor yada bilgisiz. Forumda arama yaparsanız bu konuda yazılmış resmi özelgelere ulaşabilrisniz. Bu özelgeyi basıp yeni işyerine gönderin. Biraz okuyup kendilerini yenilesinler. :)

memlekette takıntılı insan çok , bende ısrarla bu uygulamnın kalktığını söylemiştim müdürüme ama o ısrarla bu uygulamaya devam etti :) zaten çok saçma önceki işyerinde belki çok maaş alıyordum yenisinde asgari ücret alıcam ama eski işyerinden olan vergi matrahı devam edecek ??? mantıksız bence

Zaten pratikte uygulaması çok zor olan bir kuraldı. Bunu kaldırıp yerine birden fazla ücretalandan gelir vergisi beyannamesi alınması uygulaması getirdiler.