fonradar

Kurumsal Şirketlerde Muhasebe Departmanına Verilen Maaş Aralığı Nedir?

1.200 TL- 20.000 TL aralığında her şey olabilir yaş boy kilo mezuniyet yüksek lisans yurtiçi ve dışı tecrübe sağlam cv ve referans eski çalıştırğın yerdeki maaşın ve konunum sana verdikleri görev ve pozisyon cinsiyet pazarlık yapma gücüne göre fiyat aralığı değişir ayrıca kaç yabancı dili ne ölçüde biliyorsunuz

Son düzenleme:
Acaba kendiniz için mi sordunuz bu soruyu kurumsal firmaya mı geçmeyi düşünüyorsunuz daha şeffaf açık ve net durumunuzu izah ederseniz bizde tecrübemizle yolunuza ışık olmaya çalışırız.Saygılarımla.

evet kendim için diyebilirim .hem sektördeki maaş durumu hakkında bilgi edinmek hemde kendim için eğer ki sektöre girebilirsem lazım olduğunda kullanmak amacı ile

şimdi ne söylesek afaki olur iş ciddiye binince kendi durumunuzu net ifade edin karşı firmanın durumunu ve beklentisini göz önüne alın ama asla şunu unutmayın sizin nasıl işe ihtiyacınız varsa işvereninde işini bilen işçiye ihtiyacı var kendinize güvenin bunun için kendinizi çok geliştirin ama asla patronların oyununa gelip düşük ücrete razı olup ilerde iyileşeceğini beklemeyin dama fiyatınızı makul seviyede yüksek çekin kendinizden emin olun bir mali müşavir hangi firmada olursa olsun asla ama asla 3000 tl net + yol haricinde çalışmasın

net 2,000 alıyorum + sodexo servis , stajyerim aralıkta staj bitiyor belgemi alınca 3,000 ve üstü hedefim:)

büyük olasılıkla sgk lar düşük gösteriliyordur ayrıca özel sigorta da yoktur siz özel sigorta ve yatan aylık sigortalar konusunda bastırın 3000 TL altına asla ama asla girmeyin şoförler usta başları memurlar bu maaşı zaten alıyorlar eve gelen gündelikci bile 100-150 arası çalışıp işi bile beğenmiyor yarım yamalak yapıyorken siz kendi değerinizi bilin ve 3000-3500 sadece belge ile yeni çalışmaya başladığınızda aldığınız fiyat olsun sonra 5-10 bin TL aralığı yakışır

Bu işler arz talep meselsi. Ancak arkadaşlarımız çok iyimser rakkamlar vermişler.
Öyle kurumsal şirkette muhasebe departmanında 20,000 tl alacak eleman ülkemizde ya bir tane çıkar ya da en fazla 5.

Selamlar
Fiyatı kendi bilgi ve tecrübeniz,ihtiyaç düzeyiniz ve karşı tarafın fiyat politikası belirler.Bunun bir tarifesi yoktur.20.000 lira ise çok uçuk bir rakamdır ve bu anlamda arkadaşların söylediği de tabiki doğrudur...

Pozisyona göre değişir:

Bildiğim bir yabancı şirketten örnek vereyim.

1. Kademe (Finansman işleri): 1.250 TL
2. Kademe (Genel Muhasebe/Bordrolama): 2.250 TL
3. Kademe (Müdür): 4.000 TL

çalıştığım kurumsal lojistik şirketi (ayrılmak üzereyim)
memur 1.000-1.500
uzman 1.500-2.500
yetkili uzman 2.000-3.000
müdür ve yönetici 3.000- ve üstü

maaşınız garanti olsun diye kurumsal firmada çalışmaya başlıyorsunuz,
ondan sonra elinde belgesi olan, iş yapmaktan aciz, burnu bi karış havada iş tecrübesi sıfır
insanlar dolanıp duruyor ayaklarımızın altında.

1. ederinizden fazlasını istemeyin
2. elinizdeki belgeden çok iş tecrübenizi ve ingilizcenizi geliştirin
3. excel öğrenin

nacizane fikrim, arkadaşı tenzih ederim..

eğer smmm iseniz ve gençseniz çok çaylaksanız asla ama asla 2500 tl altına düşmemelisiniz eğer kurumsal bir firmada iseniz de asla ama asla 3500 tl altında istemeyiniz 5000-10000 arasında müdürler maaş alırken birde kalkıp asıl yaptıkları işte kar etmeyi değilde şirketin tepesindeki smmm ye az ücret vererek kar elde etmeye çallışıyorlar asla değerinizi düşürmeyin kurumsal firmada bir smmm 3500 den az ücretle çalışıyorsa o kendi hatasıdır bu ücret asgaridir dikkatinizi çekerim siz en önemli vaktinizi bu mesleği öğrenmeye ve belge almaya harcamışsınız şimdide işverenin işine harayacaksınız hayatta vakitten daha değerli bir şey yook sadece diplomanızı masaya koysanız ederi minumum 2500 tl üzerine gidip çay içseniz 3500 tl tecrübeniz bilginiz varsa kendinizide pazarlayabiliyorsanız fiyat çok çok yukarılara ama şunu unutmayın ne olursanız olun korkarak ben 2000 tl ye gireyim zamanla yükselirim tecrübe edinirim diye korkmayın fazla para isteyin daima mesleğin değerini gösterin

eğer smmm iseniz ve gençseniz çok çaylaksanız asla ama asla 2500 tl altına düşmemelisiniz eğer kurumsal bir firmada iseniz de asla ama asla 3500 tl altında istemeyiniz 5000-10000 arasında müdürler maaş alırken birde kalkıp asıl yaptıkları işte kar etmeyi değilde şirketin tepesindeki smmm ye az ücret vererek kar elde etmeye çallışıyorlar asla değerinizi düşürmeyin kurumsal firmada bir smmm 3500 den az ücretle çalışıyorsa o kendi hatasıdır bu ücret asgaridir dikkatinizi çekerim siz en önemli vaktinizi bu mesleği öğrenmeye ve belge almaya harcamışsınız şimdide işverenin işine harayacaksınız hayatta vakitten daha değerli bir şey yook sadece diplomanızı masaya koysanız ederi minumum 2500 tl üzerine gidip çay içseniz 3500 tl tecrübeniz bilginiz varsa kendinizide pazarlayabiliyorsanız fiyat çok çok yukarılara ama şunu unutmayın ne olursanız olun korkarak ben 2000 tl ye gireyim zamanla yükselirim tecrübe edinirim diye korkmayın fazla para isteyin daima mesleğin değerini gösterin

çok doğru bi tespit :) herkes uygularsa değerimiz yükselir ama görebilirmiyiz o günleri bilmiyorum :)

temelde doğru ancak geçim derdiniz olmayacak. Ev kirası, doğal gaz faturası, çocuk okulu olmayacak, çalışan eşin olucak, dünyanın en pahalı benzinini kullanmayacaksın, en pahalı elektrik ve internetine mecbur olmayacaksın. vb......

işte bu söylediklerinizi koz olarak kullanıyor işverenler sayın nguroy ve ben sizin bilginizi yıllardır biliyorum bu sayfada eskiden tamer başkan vardı bu kimseler minumum 5000 tl ile çalışmalı hatta daha fazlası ama hep korkuyoruz kriz var bunalım var piyasa kötü borç var diye bire bin katıyor cesaretsiz hareket ediyoruz rızkı veren ALLAH mutlaka iş buluruz yeterki değerimizi bilip bir duruş sergileyelim siz rest çekin arkanızdan çağırırlar merak etmeyin ama işsizlik var kriz var borcum var derseniz aynı işyerinde kendinizi kullandırırsınız bir adım ileri gidemezsiniz korkarak yaşanmaz korkarak iş yapılmaz korkarak hareket edilmez gezen tilki yatan aslandan evladır demişler

Son düzenleme:
Tamer Başkan çok değerli bir arkadaşımızdı. Şimdi artık foruma gelmiyor. Yazık. İyi hatırlattınız.