fonradar

limited şirket adres değişikliği ve yapılması gerekenler?

Öncelikle herkese kolay gelsin, diğer forum alanlarını meşgul etmemek amacıyla konuyu buraya açmak istedim :)

Limited şirketlerde adres değişikliğin nasıl yapılacağı hakkında bilgi almak istiyorum;

Örneğin semt değişikliği olduğu takdirde bağlı olduğumuz vergi dairesi de değişiyor mu?
Yeni ofise geçtiğimiz zaman vergi dairesinden yine kontrole geliyorlar mı? yoksa vergi dairesine adres değişikliğini bildirdiğimiz zaman resmi olarak hemen geçerli oluyor mu?

Yeni taşınmayı düşündüğümüz yer muhtemelen normal bir apartman veya site olacak, bu daireyi home office olarak kullanmayı düşünüyorum, bunun için ekstra bir şart gerekiyor mu? (çalışma ruhsatı alabilmek için sanıyorum bütün kat maliklerinden imza alınması gerekiyor)

Teşekkürler,

Ynt: limited şirket adres değişikliği ve yapılması gerekenler?

Sayın Orko,meslek mensubu musunuz yoksa firma sahibimi?

Firma ortağıyım, bilgi amaçlı danışmak istemiştim,

teşekkürler,

Ltd.Şirketlerde adres değişiklikleri ortaklar kurulu kararına ve tescil ilana tabidir.Vergi daireleri büyük ihtimalle değişecektir.Yeni adresinizde bitişik komşulardan hangi daireye bağlı olduklarını öğrenebilirsiniz. eğer daire değişecekse yeni vergi dairesine ilk defa şirket kuruyormuş gibi tüm evraklar verilir.

Bildirimden sonra yeni daire tarafından tesbite (yoklama) geleceklerdir.Yeni adres şahsınıza ait olursa ve home office olarak kullanılması halinde de yine kiraya veren siz,kiracı şirket olacak şekilde kontrat düzenleyeceksiniz.Diğer apt.sakinleri ile sorun yaşamamanız için rıza gösterdiklerine dair imza alınması yerinde olur.

Bu işlemleri meslek mensubunuz yapar ve zaten nasıl yapılacağını biliyordur.O nedenle ayrıntıya girmedim.Saygılar.

çok teşekkürler, iyi çalışmalar dilerim