fonradar

Limited Şirketler Hakkında İlginç Bir Soru

Merhabalar,

Ben bir şahıs firmasıyım. BTK'nın dayatması ile Limited şirket kurmam gerekiyor. Ancak bu işi kaldırabilecek veya o kadar para kazanabilecek kadar kar yok ancak bu işi yapmam lazım. Çok yatırım yaptım. Şimdi arkadaşımın limited şirketi var. Yasal olarak fişleri ben kessem onun izin belgesini kullanabilir miyim ? Benim izin belgemi o kullanabilir diye bir yazı olsa veya ne bileyim vekalet etse nasıl olur? olur mu ? Veya beni şubesi olarak mı göstermeli şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Son düzenleme:
Sayın hibrahimyıldız

Yukarıdaki soruların çözümü için öncelikle ''İzin Belgesi'' sorunun çözülmesi gerekir.Bunu da kurumla görüşerek çözebilirsiniz. Eğer kurum bu izin belgesinin kiralanmasına izin veriyor ise arkadaşınızın Limited Şirketi olduğu için size izin belgesini kiralayabilirse kurum buna izin veriyorsa arkadaşınız size kira fatura keser. Eğer böyle olmuyorsa arkadaşınızla oturup diğer yol olan şube işini konuşun fakat arkadaşınızla şube işini konuşmadan önce kuruma arkadaşınızın izin belgesinin şubede'de kullanıp,kullanılamayacağının sorulması gerekir belki kurum buna da müsade etmeyecek izin vermeyecektir.