Limited şirketlerde tasfiye sonu beyannamesi ve kesin mizan bildirimi ne zaman v

AFA

iyi çalışmalar

limited şirket tasfiye sonu beyannamesi tescil tarihinden itibaren kaç gün içerisinde verilmesi gerekmektedir. önceden 15 gün dü diye biliyorum doğrumu . kesin mizan da bilderecekmiyiz bu sürede.

şimdiden çok teşekkürler

Ynt: Limited şirketlerde tasfiye sonu beyannamesi ve kesin mizan bildirimi ne zaman v

Tasfiye sonu bilançosu 15 gün doğru. Kesin mizan bildirimi ise ertesi yıl diğer bildirimlerle birlikte yapılacaktır.

Ynt: Limited şirketlerde tasfiye sonu beyannamesi ve kesin mizan bildirimi ne zaman v

kesin mizan bildirimi ertesi yıl değil, tasfiye beyannamesinin verilme süresi içinde vermeniz gerekiyor.

AFA ' Alıntı:
iyi çalışmalar

limited şirket tasfiye sonu beyannamesi tescil tarihinden itibaren kaç gün içerisinde verilmesi gerekmektedir. önceden 15 gün dü diye biliyorum doğrumu . kesin mizan da bilderecekmiyiz bu sürede.

şimdiden çok teşekkürler
Evet. Tasfiye beyannamesiyle aynı sürede verilmeli

yanıtlayan forumdaşlara çok teşekkürler. sizler cevaplamadan önce internetden araştırma yaptım tescil tarihinden itibaren 30 gün yazıyor. daha önceden 15 günmüydü yoksa değişti 30 gün mü oldu. arada kaldım.

tekrar teşekkürler

tasfiyenin sonuçlandığı tarihten itibaren 30 gün içinde tasfiye beyannamesi ile aynı sürede kesin mizan verilir

Sorunuzun yanıtı KVK'nın 17 maddesinin ikinci fıkrasında şu şekilde cevaplanmış.
''Tasfiye beyannameleri: Tasfiye beyannameleri, tasfiye memurları tarafından tasfiye dönemlerinin sonundan itibaren Kanunun 14 üncü maddesinde yazılı sürelerde; tasfiyenin sona erdiği döneme ilişkin tasfiye beyannamesi ise tasfiyenin sonuçlandığı tarihten itibaren otuz gün içinde kurumun bağlı olduğu vergi dairesine verilir.''

Sistem kabul etmiyor bu kesin mizanı. Problem ne olabilir?

tasfiye sonu ise elden vermeniz gerekir

b formlarını unutmayın !!!