fonradar

Lojistik firması kurmak için nelere dikkat etmeliyiz.?

cemoja

Katkı Sunan Üye
yani bir kez daha değişiklik yapmama gerek yok herhalde.konuyla ilgili kimsenin görüşü yokmu.müşterimiz bizden haber bekliyor rica ediyorum bir kişi ilgilensin.merhabalar.herkese iyi çalışmalar.daha önceden yazdığım yazıyı değiştireceğim herhalde cevap gelmemesinin sebebi konunun anlaşılmaması.yurtdışında nakliye işi yapan yani tır filosu olan bir firmanın türkiye ye gelen araçlarına lojistik hizmet sunacak ve bu işi yapan bir firma kuruluşu yapacağım.yalnız işin adı lojistik olunca direkt L belgesi alma zorunluluğu getirilmiş.lojsitik işitle ilgili bir firma kurduğunuzda nakliye yapma zorunluluğu getirmiş kanun.oysa benim kuracağım firma nakliye işi yapmayacak.sadece buraya gelen tırlara türkiyede hizmet sunacak.bunun için nasıl bir şirket kuruluşu yapmalıyım.kuracağım şirket limited olacak.adamlara cevap veremedim.yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler.

Ynt: moderatörlere sitem

cemoja ' Alıntı:
......yurtdışında nakliye işi yapan yani tır filosu olan bir firmanın türkiye ye gelen araçlarına lojistik hizmet sunacak .............
.................oysa benim kuracağım firma nakliye işi yapmayacak.sadece buraya gelen tırlara türkiyede hizmet sunacak........
Ne hizmeti vereceksiniz bu konuyu biraz daha açsak....

Ynt: moderatörlere sitem

-Moderatör' lerin görevi sorulara cevap vermek değil, forumun kurallarına ve düzenine uyulmasını sağlamaktır.
-Soruları sorup, araştırmışsınız ve cevaplarını da bulmuşsunuz zaten.
-Lojistik kelimesi kullanıldığı zaman L belgesi isteniyorsa sizde Lojistik kelimesi kullanmadan bir şirket kurun. "Cemoja Nakliye Hizmetleri Ltd.Şti" gibi...

Ynt: Lojistik firması kurmak için nelere dikkat etmeliyiz.?

merhaba.arkadaşlar durum şöyle.ukraynada tır firmasının türkiyeye gelen tırlarına navlun,yük bulma yada şoförlerinin gümrükle ilgili problemleri bunun gibi tamamen hizmete yönelik işler yapacak.üstada cemoja nakliye firması ünvanı demiş ama bildiğim kadarıyle ünvanda nakliye oluncada ulaştırma bakanlığının prosedürü devreye giriyor.aslında benim aklıma forworder işi geliyor ama ondada ticaret sicil yabancı ünvanla ilgili bu kelimeyi kullandırtmıyor.sanırım ne demek istediğimi anlatabildim.tekrar teşekkürler.

Ynt: Lojistik firması kurmak için nelere dikkat etmeliyiz.?

-Bir diğer önerim de, şirketi kurmak isteyen ortaklara benzer iş yapan firma isimlerini sorun, (Olası rakipleri) bu firmaların kuruluş ve maksat konu değişikliği gazetelerini ticaret odasından temin edin.
Ünvan konusunun yanında maksat ve konu değişikliği konularında size yol gösterici olurlar.