fonradar

Ltd.Şirk. Merkez Adres ve Ünv Değişikliği Hk.

özlem...

Katkı Sunan Üye
Limited şirket ana sözleşmesinde; merkez adres değişikliği yapılacaksa; istanbul ticaret odasındaki ücret listesinde bu işlem diğer tatilat tasarıları içinde mi yoksa adres değişikliği içinde mi değelendirilir?
Ayrıca şirket ünvan değişikliği: anasözleşme diğer tadil tasarıları içerinde mi ücretlendirilir?
Yani merkez adres değişikliğ ve şirket ünvan değişikliği ito'da ne kadar olur? Bende liste var ama bu iki maddeyi bulamadım.
Yardımcı olur musunuz?

Ynt: Ltd.Şirk. Merkez Adres ve Ünv Değişikliği Hk.

özlem... ' Alıntı:
Limited şirket ana sözleşmesinde; merkez adres değişikliği yapılacaksa; istanbul ticaret odasındaki ücret listesinde bu işlem diğer tatilat tasarıları içinde mi yoksa adres değişikliği içinde mi değelendirilir?
Adres değişikliği ücreti var.

özlem... ' Alıntı:
Ayrıca şirket ünvan değişikliği: anasözleşme diğer tadil tasarıları içerinde mi ücretlendirilir?
Evt.

özlem... ' Alıntı:
Yani merkez adres değişikliğ ve şirket ünvan değişikliği ito'da ne kadar olur? Bende liste var ama bu iki maddeyi bulamadım.

210,00- + 235,00- : 445,00-Ytl (Vasati)

Merkezi a vergi dairesine bağlı olan bir ltd şti merkezini b vergi dairesine bağlı olan bir işyerine taşımak istiyor.Fakat a vergi dairesine bağlı olduğu yerin de şube olarak kalmasını istiyor.Merkez adres değişikliklerinde eski vergi dairesine müracaat edildiğinde , daire mükellefin kullanılmamış belgelerini yeni işyerinde kullanmaya devam edebilmesi için kullanılmayan belgeler nev'i ve sayı itibariyle tespit edilerek bir tutanak düzenler bildiğiniz gibi. Fakat merkez adres değişikliği olmasına rağmen, eski adresteki faaliyet şube olarak devam etmesi isteniyor.Ne yapılması gerekir?

Merkez adres değişikliği yapıldıktan sonra; Eski yerin şube açılışını yapmanız gerek.

Sayın Zindan,

Eski vergi dairesine başvurarak yoklamamızı tutturduk. Bugun de belge tespit tutanağı ile kullanılmayan belgelerin tespitini yaptıracağım.Daha sonra ticaret sicil gazetesindeki yayınlanan merkez tescil ilanından sonra şube açılışı için tekrar başvuruda bulunacağım.ve şube açılışı ile belgeler tekrar kullanılacak.teşekkürler.

Arkadaşlar merhaba,

Yeni mükellefim olan bir şirketin 2009/6. ayında hisse devri yapılmış hissesini devrettiği için ortaklardan birinin müdürlük yetkisi sona ermiş ancak karar tescil ettirilmemiş.Şimdi bu kararı tescil ettirmek için ticaret sicille görüştüm aynı zamanda da adres değişikliği için bir karar alıcam ikisini beraber tescil ettirmenin daha iyi olacağını söylediler.Benim kafama takılan ise benim yeni alacağım adres değişikliği kararının tarihinin ne olacağı ???Karar tarihi dün olsa noterden bugün onaylatsam sorun yaşarmıyım sizce? hem hisse devri hemde adres değişikliği aynı anda tescil olacağı için karar tarihinde tereddüt yaşıyorum acil yardımlarınızı bekliyorum...

Karar tarihi noter onay tarihi ile aynı gün yada daha öncesi bir tarih olmalı.
Bahsettiğiniz şekilde yaparsanız sorun çıkmaz.

ZİNDAN ' Alıntı:
Merkez adres değişikliği yapıldıktan sonra; Eski yerin şube açılışını yapmanız gerek.

merkez adres değişikliğini ve şube açılışı aynı kararda alınabilir. sürecin kısalması açısından bu şekilde ilerlenmesinde fayda var.