Ltd Şirket Tam Yetkili Müdürlük Sorunu

2006 senesinde tanıdığım ın beyaz eşya mağazası vardı. Çekler sebebi ile hapise girdi. Orada M.ç ile tanışmış lar. M. Ç. adli kisi tanidiga; benimde kargo şirketim var eşin ve benim eşime şirketi devredelim ticaretimizi kurtaralım demis. Vergi borçlu şirketini bu sayede elinden çıkarmış. . Beni de tam yetkili 10 senelik müdür yapmislar. Noterde imza attırmışlardı küçük yaşım ve aileme güven sebebi ile sorgulamadan attığım imza bu imzaymış. Bu yolla aracının cezaları eski vergi borcu dahil hepsinden sıyrılmış. Şirket kurulduktan kısa bir zaman sonra beyaz eşyadan daha tek satış olmadan tek fatura kesilmeden beyaz eşya deposu yandı. İşyeri alacaklılar tarafından yağmalandı. Ortaklar kaçtı. Ben ortada kaldım. Fakat geçen zamanda evraklara bakıldığında şirketi karısına devreden adamın karısı ticaretine devam etmiş. Vergi çalışmaya devam etmiş. Bunlardan benim yeni haberim oluyor. 2015 senesin de reesen şirket kaydı silinmiş. O zamanlar ben ne yapacağımı bilmediğimden vergi dairesi ve ticaret odasına gittim ne yapmam gerekiyor diye. Karar defterine iki ortağın imzası ile istifa vermem gerektiğini söylediler. Onlara ulaşamadığım icin istifamı yapamadım. Elimde ne karar defteri var ne bilgi hepsini yanlarında goturmusler. Sonra baska işyerlerinde sigortalı olarak senelerce çalıştım, bankadan 2014 senesinde kredi çektim. Hic birin de vergi borcu önüme çıkmadı. Vergi dairesine defalarca gidip borcum varmi diye sordum Yok cevabı aldim. E devletten baktim borcum gözükmedi. Hayatıma devam ettim. Ta ki banka hesaplarıma bloke konunca üzerime vergi borcu oldugunu öğrendim. Hic çalışmadığım, para kazanmadığım üzerine zarar gördüğüm sirket yüzünden sadece imza attığım belge ile altından kalmayacağım borc ile karşı karşıyayım. Toplamı: 180.000₺ Su an ne yapacağımı bilemiyorum. odeyecek gucum yok. SGK dökümüm, kredi bilgilerim hepsi mevcut. Ortaklar hayatına normal akışında belki de hala ticaretine devam ediyorken bu borcu ortaklardan tahsil edebilmenin bir çözümü yok mu dur? Resmen dolandırılm. Ne olur bilen yardımcı olsun. Ne yapayım, nasıl yol izleyim. Allah rızası için.

Sayin Zuhals

Oncelikle gecmis olsun. Sorunuzu bir kac kez okudum. Ancak burada bilmemiz gereken bazi noktalar var. Mesela sirketin 2015 yilinda resen kaydi silinmis ya. Siz bunu nereden,nasil ogrendiniz ? O zaman neden onlem almadiniz ? Yada aldiniz mi ? Mesela neler yaptiniz ? Istifa etmek istediginizi yazmissiniz . Ancak yanlis bilgi almissiniz keske bir avukat yada Mali Musavire danissaydiniz. Keske o zaman sirketin Ticaret Sicil de kayitli oldugu adrese noterden istifa ettiginizi bildiren bir ihtar cekseydiniz bunlarin hicbiri basiniza gelmezdi.

Su anda vergi dairesine gidip herhangi bir odeme falan yapmayin. Zira zamanasimina giren bir durum varsa onu kesmis olursunuz. Ayrica vergi dairesinde de bir sey imzalamayin size dairede tebligat yapmalarina izin vermeyin. Bunu niye yaziyorum anladigim kadariyla islemler 2015 ve oncesine dayaniyor.

Ayrica-asil kafama takilan soru-

1-sirketin resen kapatildigi donemde bu sirketi incelemeye cagirmislardir. Hic bu konuda bir tebligat aldiniz mi ?

2-yada bu borclarla ilgili size hic tebligat yapildi mi?

Bana bu iki soruyu yazin sizi hukuki olarak yol gostereyim. Eger bu iki sorunun cevabi istedigim gibi gelirse insallah dava ile kazaniriz diye dusunuyorum.

Eehat bey cevabiniz icin cok cok tesekkur ederim. İkametim o donem kayinvalidemdeydi. Evlerimiz yakin diye guncelletmedik. Ona ulasip bana vermediyse diye bu konuda suphelerim var. Supheye dustugum durum dişinda tebligatim yok.

Eehat bey cevabiniz icin cok cok tesekkur ederim. İkametim o donem kayinvalidemdeydi. Evlerimiz yakin diye guncelletmedik. Ona ulasip bana vermediyse diye bu konuda suphelerim var. Supheye dustugum durum dişinda tebligatim yok.
Yoldayım yazım hatalarım olmuş bunun için özür dilerim.

Olsun adresiniz orada olabilir size teslim edilecek. Kayinvalidenizle bir konusun bakalim. Hiç tebligat almismi
Almamissa bu sefer vergi dairesinden muhaberrat adiniza tebligat var mi bakariz
AMAN VERGI DAIRESINE GIDIP ADIMA TEBLIGAT VAR MI DIYE SORMAYIN. BU DURUMA GORE DAVA ZAMANINDA SUNULACAK SEYLER
Kusura bakmayin buyuk yazdim bagirma anlaminda degil dikkat cekme anlaminda
Siz Bana detaylari yazin. Ben yol haritasi cikaririm

Olsun adresiniz orada olabilir size teslim edilecek. Kayinvalidenizle bir konusun bakalim. Hiç tebligat almismi
Almamissa bu sefer vergi dairesinden muhaberrat adiniza tebligat var mi bakariz
AMAN VERGI DAIRESINE GIDIP ADIMA TEBLIGAT VAR MI DIYE SORMAYIN. BU DURUMA GORE DAVA ZAMANINDA SUNULACAK SEYLER
Kusura bakmayin buyuk yazdim bagirma anlaminda degil dikkat cekme anlaminda
Siz Bana detaylari yazin. Ben yol haritasi cikaririm
Ögrendiğim gibi bildireceğim🙏