fonradar

Ltd.Şti de Devirden Eski ve Yeni Ortakların Borç Mesuliyeti

ben bu günlerde limited şirket kurmak yada devralmak istiyorum.kuruluş maliyeti yaklaşık 1400 ytl tutuyormuş.tanıdığım muhasebeci nin defterini tuttuğu bir ltd. şirket te kapanacakmış. onlarda mu maliyeti düşürmek için devir etmeyi istiyorlar.İki tarafta 700 er ytl ödeyecek. masrafı ortak paylaşarak devir almayı istiyorum.muhasebeci şirketin temiz ve borçsuz olduğunu söylüyor.onlara inanıyorum fakat devirden sonra herhangi bir borç gelirse diye korkuyorum.muhasebecimin önerisiyle noterde devir sözleşmesine şöyle bir madde koysak: devir tarihinden önceki dönemlere ait her çeşit borç (resmi, özel ) eski ortaklara aittir, devir tarihinden sonraki her çeşit borç yeni ortaklara aittir .gibi bir madde koysak ben devir aldıktan sonra eski dönemlere ait gelebilecek olan her çeşit borçtan kendimi korumuş olurmuyum?yoksa bu madde bizi bağlamaz deyip her alacaklı alacaklarını benden isteyebilirmi?bu konu benim için çok önemli.net bir cevabı varmı?bu sorumun cevabına göre adım atacağım.

Ynt: Ltd.Şti de Devirden Eski ve Yeni Ortakların Borç Mesuliyeti

hayır ama evet,
sorunuzda şirket ile kendinizi karıştırmışsınız. ayrıca kamu borcumu(vergi-ssk gibi) yoksa özel kesim borcumu her birisinin cevabı ayrı