fonradar

Ltd. Şti Ortaklığının Bağkur Başvurusu

cemoja

Katkı Sunan Üye
merhabalar.arkadaşlar yeni kurulan ltd.şti için ortaklardan biri bağkurlu olacak kurluş tarihi 29.05.09 bunun için ne yapmam gerekir.yani internet üzerindenmi form dolacak yoksa bağkuramı başvuracağız .gerçi bağkurda kalktı ama.bilgisi olanların yardımcı olursa sevinirim.birde açılış tarihinin geç bildirilmesi cezai yaptırıma maruz kalırmıyız.herkese iyi çalışmalar teşekkürler.

Ynt: ltd.şti ortaklığının bağkur başvurusu

4/a girişinin yapıldığı form aynı zamanda 4/b tescilinde de kullanılmakta.

pardon anlamadım.4a girişi yapmadımki ben.yani ssk işyeri açılışı yapmadım

Demek istediğim aynı form kullanılmakta.

üstad.teşekkür ederim.merak ettiğim sgk ya başvurup ssk gibi işyeri açılışımı yapacağım.siz demişsinizki aynı formla oluyor.ssk da işyeri açılışı yaptıktan sonra şifre ile kayıdı gönderiyoruz e bildirge ile.sanırım anlatabildim.teşekkür ederim.

Sadece işe girişle ilgili matbu formu doldurup sgk götüreceksiniz.

Ynt: Ltd. Şti Ortaklığının Bağkur Başvurusu

Limited şirket ve sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketlerin komandite ortaklarının sigortalılıkları şirketin ticaret siciline tescil edildiği tarihte başlar ve bu tarih, ticaret sicil memurluklarınca,

Kuruma onbeş gün içinde bildirilir.

Maalesef kanunda yazılanları boş verip kendi işimizi kendimiz görmek durumundayız. Çünkü sgk geç yapılan bildirim dolayısı ile zamanında ödenmeyen prim için geçikme almaktadır.

merhabalar. öncelikle kurucu ortakların hepsinin bağkurlu olması şart. 01.10.2008 tarihinde çıkan yasaya göre şirketin müracaat tarihiniz ne olursa olsun, şirketin kuruluş tarihi baz alınıyor. işlemlerin bitiminde ise geçmiş aylarla birlikte toplu borç ödeniyor. şirketiniz hangi bağkur müdürlüğü'ne bağlı ise oradan matbu evrakları temin edin. internette var ama farklılık var diyerek bakırköy bağkur benim formumu almadı. şirketin kuruluş tarihlerinde kurucu ortaklar ssk.'lı gösteriliyorsa, müracaat anında dilekçe vermeniz gerekiyor ki, o aylara tekrar bağkur primi tahakkuk etmesinler. ben bu işlemleri daha yeni sonuçlandırdım. size kolay gelsin