fonradar

LTD.Şube Açılışı ve İşyeri Bildirgesi Süresi

Arkadaşlar 10.01.2012 tarihli ortaklar kurulu kararı ile şube açılışı kararı alındı ve 11.01.2012 itibariylede ticaret sicilde tescili yapıldı.Ancak şube henüz tam anlamıyla çalışmalar bitmediği için fiilen faliyette değil.Vergi dairesine 30 gün içinde bildirimde bulunucam.SGK için böyle bir durum söz konusu değil değilmi.Yani ben 15.02.2012 de resmen faliyete başlayacağımı farzedersek 14-15 Şubatta işyeri bildirgesi verip 1 ay içindede çalışanları bildirebilirim değil mi?Tereddütte kaldım yardımlarınızı bekliyorum.Teşekkürler.

Ynt: LTD.Şube Açılışı ve İşyeri Bildirgesi Süresi

Ne zaman sigortalı çalıştırmaya başlarsanız o zaman açılış verebilirsiniz.

Bu durumda maliye yoklamasında henüz işçi çalıştırılmadığını özellikle yazdırmakda fayda var değil mi?

Evet işçi çalıştırılmadığını belirtebilirsin..

merhaba , şube açılışında yoklama memuru 1 kişi çalışıyor diye yazdı. merkezden bir işciydi çalışan. buraya yeni sgk dosyası açacakmıyız?

Evet açmanız gerekiyor. Bugün hemen SGK açılışını yapın internetten. Daha sonra şifreyi alıp bugün tarihli giriş yaparsınız. Eğer bugün tarihli giriş olmazsa ceza yersiniz SGK'dan. Bugün tarihli olarak 1 kişi göstermek zorundasınız.

maliye bakanlığı tarafından tanzim edilen durum tespit tutanağı kamu kurumundan elde edilen bilgi olarak değerlendirildiğinden yazılan bilgilere itibar edilir. tutanakta ismi belirtilen kişinin aynı gün itibari ile şube' den girişini yapmadığınız takdirde işyeri tescilinden dolayı 3 asgari ücret tutarında ceza uygulanabilir...