fonradar

Luca Koza Hakkında Bilgi Ricası

Merhabalar,

Yeni kurulan işletmem için bir muhasebe programı almak isterim. İşletmem yurtdışından ayda bir sefer mal alımı yapacak. 20-25 adet fatura ile müşteriye satılacak. 1 pazarlamacı ve ben olacağım. 1 ana depomuz olacak. Onun haricinde üretim vs. olmayacak.
Muhasebecim E-fatura desteğinin ucuz olması nedeniyle Luca Koza tavsiye etti.Kullanımı kolay, yedekleme sorunu, server maliyeti yok. Web tabanlı her yerden ulaşabileceğiz. Ayrıca muhasebecim de bürosundan beni takip edebilecek. Ayrıca tüm işlemlerimi bankadan yaparım. Banka hareketlerim otomatik işlenecek. Bunlar avantajları.
Şimdi sorularım ve temennilerim:

1. Luca Koza dan önce diğer firmada Mikro Enerji kullanırdık.(Detaylı kullanmayı bilmiyorum, sadece rapor alırdım) Üretimin olduğu bir firmaydı. Mikronun standart paketini sordum. İthalat modülü ile 4600 TL sene sonu kampanyası dediler. Muhasebecime sordum, işlev olarak benzer dedi. Siz ne dersiniz? Luca Koza alınır mı? Kullananlar detaylı olarak yazabilirler mi?
2. Koza için 3 Firma 1 kullanıcı 2500+KDV, 3 Firma 5 kullanıcı 3500+KDV diyorlar. Bu fiyatlandırma biraz saçma değil mi? 2 veya 3 kullanıcı olur genelde. Mesela 1 firma+3 kullanıcı 2500+KDV deseler aklıma yatacak. Burayı takip eden ve luca projesine yakın olan kişiler vardır. Rica etsem fiyatlandırmada bu hususa dikkat çekebilirler mi?
3. Yine fiyat sıkıntısı yazacağım. Kendini yeni kanıtlayacak bir program için 3500+KDV çok değil mi? Yeni kurulan firmalara bir destek yapılması lazım. Proje yaygınlaşsın isteniyorsa fiyat yüksek. Lütfen fiyatları gözden geçirin. Mali müşavir paketlerinde kiralama mevcut sanırım. Koza da iyileştirme yapılması şart.
4. Eğitim videoları yetersiz. Misal bugün piyasada en çok kullanılan bir cad cam yazılımı, eski bir satışçının çektiği yüzlerce eğitim videosu, seminer ve konferansla yaygınlaştı. İnsanlar birbirlerine bu videoları tavsiye etti. Eğitim yaygınlaşmalı.

1-2 hafta içerisinde yazılım almam lazım. O nedenle bilgilerinizi esirgemeyin uzun uzun yazın rica ediyorum.

Teşekkürler