Luca Programı Nasıldır?

aday

Katkı Sunan Üye
biz bir malimüşavirlik bütosuyuz zenom programını kullanıyoruz ve memnunuz ama lucaya geçecekmişiz gerekli teknik festekleri alabilirmiyiz çabuk akvrayablirimiyiz eğitimleri ve telefon destekleri nasıldır geçersek lucaya akrımız ne olur ne dersiniz bu programın artı ve eksleri nelerdir teşekürler

Ynt: Luca programı nasıldır.?

internet üzerinden çalışan bir program ne kadar sağlıklı olur bilemem? ülkemizde internetin kalitesi malum

İlk öncelikle Luca hakkında forumda yeterince bilgi var.Arama yaparsanız ulaşabilirsiniz.

Kendi fikrime gelince.
Bizde Smmm Bürosuyuz.Bizde Zenom kullanıyoruz.Ayrıca Lucada kullandık.Zenomdan memnuniyetsizliğiniz nedir.? Çok merak ettim.
Çünkü Luca ile Zenomun kıyaslayamacağım kadar aralarında fark var.
Lucanın tek avantajı Arşiv/Yedekleme sıkıntısının olmayışı ve internet olan heryerden işlem yapılabilmesi.Onun haricinde hiç bir avantajı yok.
Açıkçası Luca' ya geçerseniz Attan inip, eşşeğe binmiş gibi olursunuz.Umarım demek istediğimi anlayabilmişsinizdir.

Kolay gelsin.

Luca'dan başka bir program kullanmadım.

Ama internet üzerinden işlem yapılamayan bir muhasebe programı düşünemiyorum.

Muhakkak her programın artıları ve eksileri vardır ama Luca benim mantığıma çok yakın.

geçenlerde Luca eğitimine gittim ucuz olduğu için ve mekan zaman sınırını kaldırdığı için kullanıcı atama kolaylığı olduğu için yedekleme sorunu olmadığı için versiyon güncelleme kolaylığı olduğu için Luca da seçeneklerim arasındaydı eğitim sonucunda kesinlikle luca almamaya karar verdim

Sebebi nedir diye düşündüm
1. O programda yaptığım muhasebe kayıtlarını okuyamıyorum göz aşinalığı alışma dedikleri olay galiba
2. Hata yapmaya açık birkaç noktaya rastladım
3. Benim kullandığım diğer programa nazaran baya yavaş bir programmış

Ben eski programımı kullanmaya karar verdim

Bu arada bu arada Zenom kullananlarda mesaj atmış Zenom kullananlara hayranım ben demosunu inceledim
oda bana göre değil DOS tabanlı programlara alışınca insan diğer programlar angarya gibi geliyor
parası olan dos tabanlı program alsın tavsiye ederim ORKA güzel diyorlar ben Datasoft kullandım kullananlar anlar beni :))

Luca bir çok avantajı var , internet tabanlı olması, yedek alma zorunluluğu olmaması, mekandan bağımsız kullanılması, sınırsız kullanıcıya sahip olması, programın sürekli son sürümünün kullanılması avantajlarından bazıları. Ben kullanıyorum, oldukça da hızlı, bugün işyerine gittiğim müşterimin kayıtlarına onun bilgisayarından baktık. Ancak , bir programı almak kullanmak o program hakkında fikir yürütmek için yeterli olmayabilir, milsal; eğer lucanın banka ekstrelerini kullanmıyorsanız, miktarlı muhasebe yapmıyorsanız, sabit kıymet modülüne hakim değilseniz, muhtasar kayıtlarını elle giriyorsanız luca değil hangi program olsa kar etmez.

LUCA bilgi gizliliği ve güvenilirliği konusunda kendini ispat etmiş bir program değildir.

Bilgi gizliliği ve suistimali artık çok önemli bir kavramdır.

Bilgi gizliliği derken ne anlamda?

Maliye açısından ise, sizin kayıtlarınız zaten gerçeği yansıtmıyor mu?

Rakip firmalar açısından ise, sizin üretim cetveliniz luca da mı?

Ucuz mal aldığınız firmaların veya tedarikçilerin görünmesi açısından ise, firmanın lucada gizliliğinizi zedeleme maliyeti daha mı ucuz?

İnternet tabanlı program kullanmadığınız bilgisayarınız güvenli mi?

vb....

Bu ülkede kozmik oda bile incelendi ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Çıktığı günden beri luca kullanıyorum,
1990 da başladığım meslekte Logo, link,eta,mikro kullandım
ve hala bazı müşterilerimde mecburen Logo kullanıyorum.
Kozanın luca müşavir 'e göre beklediklerimi karşılamaması nedeniyle değiştirmiyorum.
Ama Luca nın müşavir paketi son yapılan düzenlemelerle birazcık yavaşlasa da
Piyasadaki en iyi muhasebe programı
Hangi programdan cep telefonundan girip mizan alıp mail atabilirsiniz?
veya hangi program banka ekstresini otomatik olarak hiç bir işlem yapmadan önünüze getiriyor?
(Bir talimat veriyorsunuz banka otomatik olarak o müşterinizin luca modülüne hesap ekstresini belirttiğiniz aralığa (aylık günlük haftalık) göre otomatik yüklüyor. Siz karşı hesapları yazıp kaydet dedinizmi işlem tamam
Eğer banka ekstresi açıklamasında 120-320 de adı benzeşen firma varsa otomatik olarak onun hesap numarasını bulup getiriyor.
Ucuz olduğu konusunda ;Ucuz olduğu söylenemez
Her yıl 100 ? bakım ücreti ödemek programın ilk alım maliyetinine eklediğinizde rakiplerini geçiyor.
Hoş buna karşılık her türlü yenileme ücretsiz .

LUCA, bilgilerin güvenliği ve güvenilirliği için kanıtlanmış bir program değildir.
Merhaba.Bunu neye dayanarak söylüyorsunuz.
Bilgilerin güvenliği'nden kastınız nedir.Depolama ve arşivleme mi?Bu iddiayı ortaya atacak kadar tecrübelerinizi aktarın rica edeceğim.Kanıtlanması için kriter nedir.Bilgi ve tecrübelerinizi aktarın,bizde faydalanalım mümkünse.

Aslında Luca'yı gömen çok olmuş ama bu kadar gömülmesine rağmen birçok iş yerinde kullanılıyor. Ben çok duydum Luca'nın kullanıldığını.

Aslında Luca'yı gömen çok olmuş ama bu kadar gömülmesine rağmen birçok iş yerinde kullanılıyor. Ben çok duydum Luca'nın kullanıldığını.
Herkesin programdan beklentileri farklı olabileceği gibi muhasebe işleyiş tarzı da farklı olabilir..Ben yıllardır kullanıyorum.Evet bazen online olması sebebiyle gıcık olduğumuz anlarda olabiliyor ancak teraziye koyduğumda artıları eksilerinden çok daha fazla.O nedenle hem tercihim luca,hemde tavsiye ederim.Programı beğenmeyebiliriz ama en azından kötüleyemeyiz.