fonradar

Luca Yazılım Programı

merhaba

Turmob tarafından luca yazılım programı tanıtım cd'si gönderildi. İnceledim fakat kullanıma uygun olup olmadığından emin olamadım. Siz sayın meslektaşlarımızdan bu programı kullananlar varsa işlevselliği ve diğer programlara göre olumlu- lumsuz yönleri hakkında bilgilerinizi aktarmanızı rica ediyorum.Şimdiden teşekkürler. :eller

Çıktığından bu yana Luca muhasebe programı kullanıyorum ve çok memnunum, gelecek web tabanlı sistemlere doğru ilerliyor, bunu gözardı etmemek gerek. Ayrıca yedekleme, güncelleme gibi sorunlarla uğraşmıyorum. İnternet bağlantısı olan her yer belge işlemek için bir büro halini alıveriyor. Mikro, Logo, Link gibi farklı muhasebe programları kullandım ama şu an Luca'dan memnunum. Güvenlik ve yedekleme konuları hakkında varolan komplo teorilerine da pek takılmamak gerekiyor, yoksa kilitlenip kalıyorsunuz.
Saygıyla,
Hakan

Cevabınız için teşekkür ederim. Fakat sormak istediğim bir soru daha var luca hakkında: Bilgiler anlık olarak merkeze ulaştığı için geriye dönük hataların telafisi hakkındaki konularda sıkıntı ortaya çıkmıyor mu? Bu konu biz muhasebeciler için bir dez avantaj sayılmaz mı?
Saygılarımla SMMM Maya

Bu konuda bir sıkıntı yaşamadım, anlık olarak ulaşan bilgiler yine anlık olarak değiştirilebilir ve geriye dönük işlem yapılabilir. Bilgisayar tabanlı muhasebe programlarından farkı, bilginin web üzerinden işlenip depolanması, bilgisayardaki varolan muhasebe programlarına nasıl ulaşıp işlem yapıyorsak buna da aynı şekilde ulaşıp işlem yapabiliyoruz. Bu konuda yaşanabilecek tek sıkıntı, internet ağlarının devre dışı kalması ki bu da ülkedeki tüm sistemlerin altüst olması demek.

sy hksm luca için istenen ücretlerin son hali nedir?

En son bildiğim 900 YTL +KDV idi ve bu da kredi kartı ile 5 taksitte ödeniyordu. Ayrıca yıllık 100 € kullanım ücreti vardı ama bunun kaldırılacağı söyleniyordu ki bu yıl benden böyle bir ücret talep edilmedi, mevzuat seti de yine program içinde ekim ayı sonunda kullanıma açılacak. Program her geçen gün daha da kullanışlı hale geliyor.